Rysa - Igor BrejdygantMoje pierwsze spotkanie z twórczością Igora Brejdyganta i jakże udane :-) Byłam bardzo ciekawa książki i dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wab mogłam książkę przeczytać i zrecenzować dla Was jeszcze przed premierą, a ona już 22 sierpnia. 

W Warszawie w opuszczonym budynku zostaje znalezione ciało bezdomnego alkoholika, sprawa wydaje się dość prosta, bo alkoholik, to wydaje się, że albo przesadził właśnie z alkoholem, albo podczas kłótni z kimś o tzw flaszkę doszło do nieszczęścia. Wszystko było by i może proste, gdyby ciało denata nie było tak zmasakrowane. Sprawą zajmuje się komisarz Monika Brzozowska, której cała ta historia trochę "śmierdzi", wydaje się jej, że chodzi tutaj o coś więcej jak tylko porachunki kloszardów, tym bardziej, że wyniki toksykologiczne wskazują w organizmie obecność różnorakich substancji. Jest tego już pewna, gdy w takich samych okolicznościach ginie kolejny mężczyzna. Ofiary różni stan majątkowy, bo drugi mężczyzna to właściciel firmy deweloperskiej uznany za magazyn Wprost za jednego z najbogatszych Polaków, zajął on na liście osiemdziesiąte miejsce. Zagadka komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ginie kolejna osoba. Okazuje się, że wszystkie tropy związane są z jej przeszłością, a ona sama zostaje wplątana w bardzo niebezpieczną grę. Wracają błędy przeszłości, jej mroczna historia, okazuje się, że tylko się jej wydawało, że poradziła sobie z przeszłością. Co wydarzyło się 15 lat temu? Kiedy powstała rysa? Czego Monika nie pamięta? 

W książce znajdziemy mroczną historię, dramat, walkę z przeszłością, napięcie w oczekiwaniu na finał. Autor bardzo ciekawie poprowadził historię Moniki pod kontem psychologicznym, czasem jej postać jej trochę denerwująca. Akcja z każdą stroną nabiera tempa, dzieje się dużo i szybko, ale to dobrze, bo czytelnik się nie nudzi, a emocje towarzyszą nam do samego końca. Książka o której na pewno będzie się długo pamiętało. Mam nadzieję na kolejne książki autora, które na pewno przeczytam z ogromną przyjemnością :-)


Tytuł: "Rysa "
Autor: Igor Brejdygant
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 384
Cena okładkowa: 36,99 zł
Wydawnictwo: Wab


6 komentarzy:

 1. Bardzo mnie zaciekawiła :) Wydaje mi się, że to moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, dzięki za info o kolejnej książce Igora Brejdyganta. Polecam wcześniejszą - Szadź!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam książkę w planach, tym bardziej że zapada w pamięci na długo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego autora czytałam do tej pory tylko opowiadanie, ale bardzo sięgnę po powieść:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziekuje, miło miłe czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger