"Akademia gier i zabaw zrób to sam""Akademia gier i zabaw zrób to sam", to książka z której nasze dzieci będą mogły przygotować/ zrobić mnóstwo ciekawych gier, rekwizytów do zabawy. Ile razy to mój syn tak strasznie się nudził i szukał czegoś do zrobienia, chodził i marudził. Szczególnie w zimie, jak nie wyjdzie na pole. Książka super, bo zasiadł i coś tam sobie dłubał, albo sam, albo z naszą pomocą. Czas zleciał, dziecko zadowolone i ubawione :-). Teraz chce kolejną z serii.

Książeczka ukazała się nakładem Wydawnictwa Martel. Jest kolejna książka z serii zrób to sam, tym razem zawiera pomysły na wykonanie gier i przedmiotów, które dzieci będą mogły wykorzystać do zabawy z rodzicami lub kolegami. Projekty zamieszczone w książce są proste do  wykonania i przede wszystkim tanie, nie wymagają drogich materiałów. Każda czynność którą musimy zrobić jest dokładnie opisana i pokazana, więc tylko chęci, troszkę czasu i można tworzyć :-). Fajne jest to, że my, dziadkowie, ciocie możemy robić coś kreatywnego razem z dzieckiem. Zachęcić go do wspólnej zabawy, oderwać od komputera, tabletu, czy telefonu.  

Z książką można zrobić planszę i pionki do gry w warcaby, pieczątki, kostki do gry, pionki do gry dla dziewczynek i dla chłopaków, wiatraczek, lornetkę, pojemnik na tusz, kukiełki, karty do gry w Piotrusia i wiele innych rzeczy :-)


Pionki do gry dla chłopców


Pojemnik na tusz do pieczątek


Wiatraczek


Pacynki na palec


Tytuł: "Akademia gier i zabaw zrób to sam?"
Okładka: miękka

Wydawnictwo: Martel
Stron: 108
Cena: 29,99 zł 

3 komentarze:

  1. Bardzo fajna kreatywna książka 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Super książka - kreatywna i bardzo fajna zabawa :) No i najważniejsze, że chociaż przez jakiś czas dziecko samo się sobą zajmuje, uczy samodzielności itd :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna, kreatywna propozycja dla rodziców i dzieciaków. Powód do świetnej zabawy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger