"Bajka o tym, jak Błędny Rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm" Łukasz Olszacki
Hej :-) Taką oto bajkę Wam polecam dzisiaj. Świetna jest, książka została nagrodzona na IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Książka, to lekka, bardzo zabawna opowieść, która łamie stereotyp dzielnego rycerza (tutaj on tchórzy), królewny (która jest bardzo samodzielna), smoka (który przechodzi na wegetarianizm), oraz innych postaci. Autor wciąga czytelnika w proces pisania książki i pozwala ją współtworzyć :-).

Zamiast tradycyjnego wstępu znajdziemy w książce ostrzeżenie od autora. Uprzedza on wszystkich, którzy zaczynają czytać tą książkę, "że opisana tutaj historia, to nie przelewki! Stronice tego tomu pełne są przerażających wydarzeń, złowrogich czarów, okropnych potworów i smoków ziejących ogniem. Taki natłok grozy i makabry może przyprawić niejednego o gęsią skórkę, niepohamowane dygotanie kolan, czy nerwowe mamrotanie pod nosem". :-))))

Akcja dzieje się za siedmioma górami i siedmioma lasami, dawno temu w królestwie Bajkonii. Królestwem władał król Bożydar, miał on córkę Nieradkę. Pewnego dnia do królestwa Bajkonii przyleciał smok Gustaw, tak skończył się spokój panujący w królestwie. Smok porwał królewnę i uwięził na szczycie góry, zwanej Kurzym Wierchem. 

Napisał list w którym w zamian za uwolnienie księżniczki żąda: 
1. corocznego przydziału landrynek cytrynowych w ilości sto tysięcy ton
2. przyznania ubezpieczenia medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem opieki stomatologicznej, a także dwutygodniowych wczasów zagranicznych na koszt królestwa Bajkonii.
3. Chce także oficjalnej zmiany nazwy góry

Czy król spełni jego żądania, czy rycerz uratuje księżniczkę, jak dalej potoczą się losy bohaterów musicie przeczytać sami :-)))))

Mój syn przeczytał ją chętnie, bardzo był zadowolony z książki, rzeczywiście, to bardzo zabawna opowiastka, zachęcająca dzieci do śledzenia przygód mieszkańców Bajkonii. Idealna dla dzieci, które uczą się już samodzielnie czytać, tak jak mój syn, przez to, że posiada duże litery. Książka jest bardzo kolorowa, fajne jest też, to że możemy razem z autorem współtworzyć książkę :-). 
Wydawnictwo: Publicat
Okładka: twarda
Stron: 80
cena: 29,90 zł

2 komentarze:

  1. Liczę, ze będzie kontynuacja :) książka skradła moje serce, pozdrawiam, fajny blog :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabawna i bardzo fajny język. Polecam i dla dwulatkow i dla dzieci wczesnoszkolnych ☺ ladnie wydana. Opowieść jest wciągająca super ilustracje mądre przesłanie walka ze stereotypami.synek bal się niektórych klasycznych bajek i baśni. Ta świetnie podzialala na jego wyobraźnię ☺

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger