"Jedwabnik" Robert Galbraith"Jedwabnik" to kolejna powieść po "Wołaniu kukułki" J.K Rowling. Robert Galbraith to pseudonim autorki. Powieść przedstawia nam kolejną zagadkę śmierci, którą ma do rozwiązania Cormoran Strike. Pierwsza powieść autorki bardzo mi się podobała, wciągała, nie nudziła, czytało się ją szybko i lekko. Czy tym razem też tak będzie ?? 

Śledztwo tym razem dotyczy zaginięcia pisarza Owena Quine'a. Jego żona zwraca się z prośbą o odnalezienie męża do Stike'a. Stwierdza przy tym, że może to być kilkudniowe zniknięcie, które mężowi zdarzały się  wcześniej. Po prostu chciał mieć trochę czasu dla siebie. Pisarz dopiero co ukończył swoje najnowsze dzieło w którym obraża bardzo wielu ludzi, nawet tych, którzy uważali się za jego bliskich. Dlatego też wielu osobom mogło zależeć na tym, żeby książka się nie ukazała i żeby uciszyć pisarza. Zostaje on w końcu odnaleziony, niestety martwy. Został brutalnie zamordowany w dziwnych okolicznościach. Strike musi szybko znaleźć mordercę. Sprawa się komplikuje, gdy w ręce detektywa trafia ostatni rękopis ofiary...

Książka mnie nie zawiodła, czekałam na nią i jest równie dobra jak pierwsza powieść o Cormoranie Strike. Czyta się ją rewelacyjnie, kartki same się przewracają i ubywa ich w szybkim tempie. Rowling udowodniła, że ma dobrą rękę do pisania kryminałów i mam nadzieję, że na tym się nie skończy i będą kolejne. Powieść jest wciągająca, pełna zwrotów akcji, historia bardzo ciekawie opowiedziana z humorem i wartką akcją, cały czas trzyma w niepewności. 
Książka na pewno spodoba się tym, którzy lubią powieści kryminalne, ale polecam ją również tym, którzy chcą po prostu przeczytać dobrą książkę. Będą też na pewno tacy którym nie przypadnie do gustu, ale każdy ma swoje zdanie i inne książki lubi ;))

Za książkę dziękuję:


2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger