Jo Nesbo Czerowne gardło - recenzjaKolejna książka kryminalna Jo Nesbo trafiła do mnie przed świętami. Trochę przez święta biegania było i dopiero teraz recenzja. Czerwone gardło to trzecia część serii kryminałów tego autora. Teraz troszkę o tym co się w tej części dzieje :))

Głównym bohaterem wszystkich książek jest Harry Hole, genialny śledczy, który jest też alkoholikiem. W "Czerwonym gardle" zostaje oddelegowany do ochrony trasy przejazdu prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas zjazdu w Norwegii. Patrolując trasę, odkrywa że w pewnym miejscu w którym nie powinno być nikogo jest mężczyzna i to w dodatku z bronią. Próbuje połączyć się z bazą, żeby dowiedzieć się czegokolwiek na ten temat, ale nikt nie odpowiada, a czas leci i zbliża się samochód z prezydentem. Ma on kilka sekund na podjęcie decyzji co zrobić. Strzela do mężczyzny i w sekundę później dostaje informację o zmianie planów. Okazuje się, że w budce był agent Secret Service. 

Po tym incydencie spodziewa się najgorszego. Ku jego zdziwieniu dostaje awans, dzięki któremu trafia na sprawę przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu Marklin. Od tego momentu akcja książki toczy się w 2 płaszczyznach czasowych. W czasach II wojny światowej i w czasach współczesnych. Harry próbuje się dowiedzieć komu i po co potrzebna była broń. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem, czy to ma jakiś związek ze sobą?? Czy znajdzie odpowiedź??? Tego musicie dowiedzieć się sami :))


Książka na początku utrzymana jest w spokojnym klimacie, ale z czasem nabiera tempa i robi się coraz bardziej ciekawa. Czyta się ją z zapartym tchem. Nesbo nie pozwala się nudzić i dobrze. Autor odsłania cząstkę historii Norwegii i jej udział w II wojnie światowej.

Myślę, że właśnie wątki II wojny światowej przypadną do gustu panom. Mnie książka wciągnęła, ale łatwiej i przyjemniej czytało mi się cześć pierwszą, a mianowicie "Człowiek Nietoperz", ale to moje zdanie. Książkę polecam, warto ją przeczytać :))


Za książkę dziękuję Grupie Wydawniczej "PUBLICAT"


2 komentarze:

  1. To ja radzę przeczytać pozostałe :) a szczególnie "Upiory" !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Autor ma na imię Jo ...
    Ja również polecam całą serię.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger