"Droga ognia. Niesamowita historia Napalm Girl" Kim Phuc Phan Thi

 


Książka to wstrząsająca opowieść o wietnamskiej dziewczynce Kim Phuc, która miała dziewięć lat, gdy nagle jej świat zginął w płomieniach. Napalmowe bomby spadły z nieba paląc jej ubranie. Ten moment został uwieczniony na zdjęciu, które znajduje się na okładce książki. Fotografia ta pokazuje jak potworna była wojna w Wietnamie. Dziewczynka została pozostawiona na śmierć w kostnicy.

Nikt się nie spodziewał, że przeżyje ona atak.  Przeżyła, ale teraz musiała walczyć z ciężkimi oparzeniami. Ból całego ciała nie słabł i na dodatek przypominał jej o strasznych wydarzeniach.  Siłę znalazła w Bogu, który ukoił ból i uzdrowił zranione serce. Teraz każdego dnia bierze udział w setkach spotkań na całym świecie. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swój udział w budowaniu pokoju na świecie. Wspiera też dziecięce ofiary wojen za pośrednictwem fundacji KIM Fundation International.

Tę książkę powinien przeczytać każdy. Nie mogę zrozumieć jak może tak traktować człowiek człowieka. Dlaczego dalej są wojny. Dlaczego na świecie jest tyle cierpienia. Nie przepada za książkami tego typu, bo po och przeczytaniu ma strasznego doła, ale z drugiej strony powinno się je czytać. Jeśli lubicie, macie siłę czytać o tak koszmarnych wydarzeniach, to koniecznie sięgnijcie po "Drogę ognia" Jest ona bardzo przygnębiająca, ale też pokazuje, że zawsze warto mieć nadzieję :-)


Tytuł: "Droga ognia. Niesamowita historia Napalm Girl"
Autor: Kim Phuc Phan Thi
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 400
Cena okładkowa: 49,90 zł.
Wydawnictwo: AA

3 komentarze:

  1. Póki co nie mam nastroju na takie przygnębiające książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. To książka, którą kiedyś z pewnością przeczytam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciężka lektura, ale dobrze jest takie przeczytać i docenić jak dobrze jest mieć pokój w kraju. Wojny są straszne ;(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger