"W przedszkolu fajnie jest" Anna Korycińska

 


Książeczka idealna dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. Będzie fajnym wstępem do rozmowy z dzieckiem na temat jego pierwszych dni w przedszkolu. Od pierwszych stron poprowadzi maluszka i pokaże jak wygląda dzień przedszkolaków i jest to całkiem fajne miejsce. 
Na początku poznajemy całą grupę przedszkolaków i potem po kolei rytm dnia. Zaczynamy od porannego wstawania i zbierania się do wyjścia. gdy przyjedziemy już do przedszkola, to poznajemy szatnię, potem są przygotowania do śniadania, potem jest czas na zajęcia z rytmiki i plastyczne. Następnie jest czas na obiad i leżakowanie, potem jest podwieczorek, zabawy i powrót do domu. Są też pokazane ważne wydarzenia jakie mają miejsce w przedszkolu. Jest wizyta Świętego Mikołaja, Dzień Babci i Dzień Dziadka, jest też zabawa karnawałowa. 

Cała książeczka jest przepięknie zilustrowana. Na pewno pomoże maluchom przygotować się do tego pierwszego, ważnego dnia w ich życiu jakim jest pójście do przedszkola. Dzieci przekonają się, że to nic złego i można tam naprawdę przyjemnie spędzić czas :-) 

Tytuł: "W przedszkolu fajnie jest"
Autor: Anna Korycińska
Oprawa: twarda
Stron: 48
Cena okładkowa: 26,99 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger