"Mózg" to, o czym dorośli Ci nie mówią - Boguś JaniszewskiCzy my dorośli wiemy wszystko na temat mózgu? Raczej nie, powiem szczerze, że jak dotarła książka, mój mąż zasiadł z nią i większość przeczytał, książka tak go zaciekawiła. Syn dopadł i od razu stwierdził, że to kolejna bardzo ciekawa książka, tym bardziej, że wszystko omówione jest w bardzo prosty i na dodatek zabawny sposób, tak aby każdy zrozumiał. Przedział wiekowy dla jakiego książka jest zalecana to ( od 9 do 113 lat).

Książka ma 6 rozdziałów. Zaczynamy od pierwszej myśli, dowiemy się tutaj skąd się wzięło myślenie, czy jest ono męczące, czy nie myślimy za wiele, czy możemy myśleć bez języka i co to jest mózg. W kolejnych rozdziałach dowiemy się jakie posiadamy narzędzia do myślenia, czy nasz mózg to super komputer, z czego on się składa i do czego służy, no i po co go w ogóle mamy :-) Jak już będziemy wiedzieli czy jest nam on potrzebny możemy przejść dalej i poczytać o ukrytym myśleniu i dowiedzieć się co nasz mózg przed nami ukrywa i kto tu rządzi - my czy nasz mózg i dlaczego on nam nie ufa :-). Może zaciekawi Was też jak mieć dobre oceny bez uczenia się? Dlaczego nastolatki myślą inaczej i kto steruje naszym życiem ? Jak przechodzimy do kolejnych rozdziałów, to wszystko staje się coraz ciekawsze :-) Czy wiecie np. Dlaczego światło nie ma czasu?, Kto myśli nogami? Co to jest sztuczne myślenie i po co ono nam jest potrzebne ? To tylko niektóre zagadnienia poruszone w książce :-)
Książka jest super. Nie dość, że ciekawie i prosto napisana, tak żeby każdy zrozumiał, to jeszcze każde zagadnienie opatrzone śmiesznymi, kolorowymi rysunkami. Na pewno zaciekawi każdego, czy to dziecko, czy dorosły, bo każdy na temat mózgu chciałby wiedzieć jak najwięcej. Na pewno może być też świetnym prezentem. Książkę możemy również poczytać razem z dziećmi i dzięki temu miło i ciekawie spędzić czas, bo nauka przez zabawę to najlepsza nauka, a w tej książce tak jest. Wiedza i do tego humor :-) Polecam :-)
Tytuł: "Mózg"
Autor : Boguś Janiszewski
Okładka: twarda
Stron: 151
Wydawnictwo: Publicat
Cena: 49,90 zł 

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie książki - zapisuję tytuł.
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcale się nie dziwię mężowi, sama bym przeczytała i ten kawałek mnie zaciekawił :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Terrific post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I'd be very grateful if you could elaborate a little
  bit more. Many thanks!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam książkę pod tym samym tytułem ale innego autora- Robina Cooka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. przedział wiekowy świetny :) myślę, że mi także by się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger