"Dania i potrawy regionalne Siostry Marii"Książka "Dania i potrawy Siostry Marii" to kolejna z serii książka siostry ze sprawdzonymi przepisami, która ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Martel

Tym razem znajdziemy w niej propozycje na dania pochodzące z różnych rejonów Polski, takich jak Kaszuby, Warmia i Mazury, Kujawy, Wielkopolska, Mazowsze i Kurpie, Podlasie, Śląsk, Podhale, Małopolska, Podkarpacie i Lubelszczyzna :-). Książka to prawdziwa wiedza kulinarna przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dania są tradycyjne, ale i bardzo smaczne. Każdy przepis opatrzony jest pięknym zdjęciem, dokładnym opisem i wskazówkami, które pomogą nam w przyrządzaniu potraw. Jak wiemy kuchnia Polska, to bardzo smaczna kuchnia bogata w różnorodne potrawy, o których w tych czasach zapominamy, bo jesteśmy zafascynowani potrawami pochodzącymi ze świata. Potrawy wybrane przez Siostrę Marię to potrawy łatwe, które spokojnie przygotujemy w domu i takie, które nie wymagają specjalnych zdolności kulinarnych.

Przeglądając książkę wybrałam naprawdę wiele potraw, które z chęcią zrobię i spróbuję, bo powiem szczerze, że o istnieniu niektórych nie miałam pojęcia. Książka to wiele różnorodnych potraw takich jak: zupa marynarska, zupa dziadowska, śledzie po kaszubsku, karmuszka, farszynki, dzyndzałki warmińskie, pirzok, klapacze, ślepe ryby, czyli zupa ziemniaczana, zupa kurpiowska, fafernuchy, kiszka ziemniaczana, kartacze, buchty, hekele, czosnianka, kurki z oscypkiem, maczanka krakowska, hreczanyki, proziaki i wiele, wiele innych ciekawych potraw :-). Niektóre nazwy słyszę po raz pierwszy, a potrawy widzę po raz pierwszy :-). Polecam, bo naprawdę fajna propozycja :-)


Przypominam o konkursie w którym do wygrania książki kulinarne "Gotuj z Kuchcikiem" - konkurs tutaj (klik)


 Tytuł: "Dania i potrawy regionalne Siostry Marii"
Okładka: twarda

Stron: 288
Cena: 37,99 zł
Wydawnictwo: Martel

4 komentarze:

  1. Fajna książka, lubię takie tradycyjne dania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna książka :) Chcę...nie, wróć...muszę ją mieć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna jest ta seria książek :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger