"Mały astronom" Przewodnik dla dzieciHej :-). Niedawno pisałam recenzję książki "Bardzo ilustrowane historie" wynalazki, nauka astronomia, bardzo ją zachwalałam, bo jest naprawdę warta uwagi, terak kolejna książka, którą też warto dziecku kupić. Tak jak poprzednia, bardzo fajnie, kolorowo wydana, zachęca do czytania i poznawania tajników astronomii. Jest to książka dla wszystkich, których fascynuje rozgwieżdżone niebo i tajemnice kosmosu. Jest również dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że ich fascynuje, tak jak mój syn. Jak zobaczył książkę, to zaraz czytał i tylko przychodził pytać, "a dlaczego tak", "a po co" itd. Tak samo zafascynowała go książka o wynalazkach :-).

Z książki dowiemy się ile jest gwiazd na niebie i jakiego są koloru, do czego służy kalendarz, co to jest niebieski zwierzyniec, jak znaleźć planetoidę, czym różni się meteor od meteorytu, Mars - gdzie (nie) mieszkają Marsjanie, słońce źródło życia i energii, poznamy wszystkie planety, jak zostać astronautą, jak wygląda trening astronauty. Na końcu znajdziemy mapy nieba, słowniczek pojęć i dyplom astronauty :-).Książkę polecam bardzo, jest super wydana i zachęca do czytania i nauki. Kolorowa, pełna ciekawych rysunków, mnóstwa ciekawostek. Mój syn się nią zachwycił, a ciężko go zadowolić i zagonić do nauki niestety, dlatego sama wybieram dla niego właśnie tego typu książki, bo wiem, że z chęcią weźmie się za czytanie. Jest to książka z serii Centrum Edukacji Dziecięcej i polecana jest dla dzieci od 6 lat.

Wydawnictwo: Publicat
Okładka: miękka
Stron: 127
Cena: 29,90 złZ tej serii ukazały się też bardzo ciekawe książki z naklejkami. Znajdziemy tu: flagi państwowe, uczę się pisać, uczę się liczyć, poznaję Europę. Ja przedstawiam Wam flagi państwowe :-). Dziecko uczy się rozpoznawać flagi państwowe i związane z nimi ciekawostki.Książka zawiera 72 kolorowe naklejki. 
Wydawnictwo: Publicat
Okładka: miękka
Stron: 32
Cena: 9,99 zł

10 komentarzy:

 1. Mały astronom to książka idealna dla mojego syna. Sporo ma książek o gwiazdach, kosmosie, planetach i każdą kolejną czyta z wielkim zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki, pewnie dzieciom też się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, ale dla mojej Julci dopiero za kilka lat:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie teraz te książki są fajne, trafiające do wyobraźni młodego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam takie ksiazeczki, moje dziewuchy chlona z niej wiedze

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tych książek ale uważam ze kazda która zachęci dziecko do czytania i poznawania swiata jest doskonala

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger