"Bądź twórcą swojego zdrowia" Bożena Żak - CyranHej :-). Jako pierwsza recenzja książki "Bądź twórcą swojego zdrowia". Autorka jest dietetyczką i dietoterapeutka. Zajmuje się zdrowym odżywianiem od ponad 20 lat. Jest autorka ośmiu książek o zdrowym odżywianiu. W swojej pracy opieroa się m.in. na zasadach makrobiotyki i chińskim modelu Pięciu Przemian, a także na osobistym doświadczeniu powrotu do zdrowia po przebytej chorobie nowotworowej. Książka ta, jak również pozostałe zostały wydane nakładem Wydawnictwa Galaktyka.

Z książki dowiemy się, że nasze myśli mają duży wpływ na nasze ciało, jak działa stres na naszą odporność, o potędze medytacji, o tym, że nasze zdrowie zaczyna się w jelitach, jak je oczyścić, jak pozbyć się pasożytów. Poznamy metody na poprawienie funkcjonowania swojej wątroby. Jak wpływ ma pożywienie na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne. Jak możemy wyostrzyć pamięć i poprawić swój mózg poprzez właściwe odżywianie. Autorka podpowiada nam również w jaki sposób świadomie możemy budować własne zdrowie poprzez odżywianie się się zgodnie z biorytmami. Mamy rozdział o sokodożywianiu. Znajdziemy tu również przepisy, ćwiczenia - medytacje i wizualizacje.

Książka napisana jest w przystępny sposób, zawiera wiele cennych informacji, jak poprawić stan swojego zdrowia, brakuje mi w niej zdjęć potraw, które autorka nam proponuje (jest dosłownie kilka). Tak samo w dziale ćwiczenia - medytacje i wizualizacje wszystko przedstawione jest na sucho, brak zdjęć/rysunków.

Wydawnictwo: Galaktyka
Okładka: miękka
Stron:207
Cena: 34,90 zł

3 komentarze:

  1. Kolejna książka o leczeniu dietą? Ale z ciekawości chętnie bym po nią sięgnęła:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio dużo czytam książek o odżywianiu i z chęcią zobaczę co z niej bym mogła wynieść. Medytacja to nie moja bajka, ale być może co innego mnie zainteresuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdrowe odżywianie w świadomości większości osób to dieta z niską zawartością tłuszczu, bez wieprzowiny, słodyczy i białego pieczywa. Właściwa dieta to klucz do dobrego samopoczucia i zachowania pięknego i młodego wyglądu. Dlatego powinniśmy zadbać o to co jemy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger