"Kuchnia dla serca. Zdrowie roślin" Violetta Domaradzka, Robert ZakrzewskiHej :-) Dzisiaj recenzja świetnej książki, takie i do poczytania i z przepisami. Jest to już druga pozycja Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego. 

Książka tak jak poprzednia składa się z dwóch części: pierwsza bardziej teoretyczna z której możemy się dowiedzieć wiele przydatnych i ciekawych rzeczy związanych ze zdrowiem. W części medycznej autorów wspierał zespół naukowy pod kierunkiem profesora Artura Mamcarza. Znajdziemy w niej artykuły lekarzy, dietetyków i trenerów, którzy przekażą nam wskazówki dotyczące kompleksowego dbania o serce. 

Ta część to bardzo duża dawka wiedzy, której niestety nie posiadamy, bo skąd, a tak mamy tutaj w bardzo przystępny sposób wyjaśnione, co z czym i dlaczego. Powiem Wam, że przeczytałam właśnie tą część w jeden wieczór, tak mnie wciągnęło. Dowiemy się czym jest higieniczny tryb życia, jaką ważna rolę pełni w naszym życiu sen i higiena umysłu i mniej przyjemnych rzeczy takich jak: czym jest miażdżyca tętnic, jak się rozwija, jakie są jej skutki, jak możemy jej zapobiec, jaka jest rola tłuszczu w organizmie, co warto wiedzieć o cholesterolu itd. 
Autorzy oraz lekarze podpowiadają nam jak ważne jest ograniczenie stresu, jaki ważny jest sen i śmiech, bo przecież ludzie uśmiechnięci są zdrowsi, a spotykając się z przyjaciółmi, ciesząc się życiem, możemy zredukować ryzyko wystąpienia wielu chorób serca, ale również depresji. Ciekawostek jest tutaj mnóstwo :-). 

Druga część książki to 120 przepisów na lekkie dania, koktajle, pełne zdrowych roślin, owoców i warzyw. Przepisy opatrzone są autorskimi zdjęciami, wiec widać każdą propozycję i wie, że proponowane dania zostały wypróbowane przez autorów książki :-). 

Książkę polecam, bo jest to naprawdę bardzo ciekawą kopalnią wiedzy, która pozwoli nam bardziej o siebie zadbać, zmienić nawyki nie tylko może żywieniowe, ale również inne choćby palenie. Jest na pewno fajną propozycją na prezent. Za książkę dziękuję : 


14 komentarzy:

 1. Ciekawa książka, poszukuję własnie książki o podobnej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czasem czytać takie książki o zdrowiu, a tutaj mamy część taką teoretyczną i przepisy. Możliwe, że sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie, to bardzo ciekawa pozycja, z której z pewnością bym skorzystała :). W oko mi wpadły świetne zdjęcia i nie powiem, chciałabym ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka, muszę koniecznie ją przeczytać, widzę wiele ciekawostek i praktyczne przepisy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być fajna

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę Ci, tych darmowych książek, ta zapowiada się równie ciakawie, jak poprzednie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna książka, zapowiada się bardzo ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa książka. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli chodzi o książki godne polecenia, to z ręką na sercu polecam Allena Carra: https://allencarr.pl .Dzięki jego książce udało mi się pokonać paskudny nałóg, jakim było palenie papierosów. I nie uwierzę teraz, że nie da się rzucić. Da się! Wszystko się da, wystarczy tylko chcieć i podjąć jakieś działanie. A potem cieszyć się życiem bez nałogów i żyć pełnią życia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie zapoznam się z tą pozycją, skoro tak ją zachwalasz!

  OdpowiedzUsuń
 11. A field operative is an engineer who works to identify and solve IT and telecommunication problems in the field. Such individuals attend a variety of sites where they work to solve issues in a fast, efficient manner.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger