"Mati jedzie autobusem" i "Mati i ostatni kawałek ciasta" Nowości od Wydawnictwa Widnokrąg

 


Mati i jego codzienne różne sytuacje które spotyka na swojej drodze, to nowa seria dla dzieci w wieku 6+ od Wydawnictwa Widnokrąg. Książeczki pokazują, że nie zawsze da się uniknąć trudnych sytuacji, ale można sobie z nimi zawsze poradzić.

"Mati jedzie autobusem"
Mati od kilku tygodni chodzi już do szkoły. Sam do niej dojeżdża autobusem. Pewnego dnia przegapił przystanek na którym miał wysiąść. Nie wie co teraz ma zrobić, a im dalej od domu tym przerażenie jest większe. Mati zaczyna rozkminkę i zastanawia się, czy zobaczy jeszcze kiedyś rodzinę? Czy ma spytać kogoś o rade, ale przecież z obcymi nie powinien rozmawiać. "Mati i ostatni kawałek ciasta" 
W tej części poznajemy rodzinę Matiego. Ma on mamę, tatę oraz starszego brata. Ciocia Asta pokroiła ulubione ciasto Matiego na sześć kawałków, a przy stole siedzi tylko pięć osób. Mati chciałby dostać ten szósty kawałek, ale nie może się przecież na niego rzucić. Gdy wychodzi na chwilę z pokoju okazuje się, że po jego powrocie ostatniego kawałka ciasta już nie ma...


Seria z Matim będzie idealne dla dzieci w wieku 6+. Historie są zabawne, pokazują codzienne problemy z którymi siedmiolatek musi sobie jakoś poradzić. Autor przybliża dzieciom życie ich rówieśników z innych krajów. Proste codzienne czynności dla Matiego są czasem prawdziwym wyzwaniem. Jest on nieśmiałym, czasem zagubionym, mądrym siedmiolatkiem, który lubi wszystko za bardzo analizować. Książeczki przybliżą nam rodzicom, to co siedzi w głowach siedmiolatków. Czasem wydaje nam się, że widzimy wszystko, ale tak naprawdę do końca nie wiemy co dzieje się w głowach naszych dzieci. Książeczki są idealne do wspólnego czytania i rozmów na temat przeżyć bohatera. Polecamy :-)

Tytuł: "Mati jedzie autobusem", "Mati i ostatni kawałek ciasta"
Autor: Anti Saar
Oprawa: twarda
Stron: 32
Cena okładkowa: 29,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg 

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger