"Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie""Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie" Chae Strathie i Marisa Morea to książka, która pokazuje jak wyglądały codzienne obowiązki, zabawy i inne czynności dzieci w Egipcie. Poznamy ich życie rodzinne, naukę, dowiemy się jak wyglądała dyscyplina, ubranie, czy medycyna. Poznamy ich domy, ubiór, uczesanie i zajrzymy do ich talerzy. Z serii ukazała się jeszcze druga książeczka, o której niebawem Wam napiszę :-)


Książeczka pięknie wydana, krótkie informacje i kolorowe, zabawne obrazki zachęcają do czytania. Czyli nauka przez zabawę, a tak właśnie ja lubię i moje dzieci też po takie książki chętnie sięgają. Powiem Wam, że jest naprawdę bardzo ciekawie, czasami przerażająco, a już na pewno z dużą dozą humoru. Taka pozycja dla dzieci i dorosłych :-)


Nasze dzieci ciągle narzekają, że muszą posprzątać pokój, zmyć naczynia, wynieść śmieci, odrobić zadanie domowe. Powiem Wam, że cieszę się, że żyjemy w teraźniejszych czasach. Czy wicie, że w starożytnym Egipcie pranie robili zazwyczaj mężczyźni? Było to wtedy bardzo niebezpieczne zajęcie i dlatego nie narażali swoich żon ;-) Ja się cieszę, że nasze fryzury nie muszą zalatywać łojem hipopotama. Wiecie, że człowiek musiał uważać - w dzień, żeby mu słońce nie poparzyło pupy, a w nocy, żeby nie zsiniała z zimna. Dni były tam bardzo upalne, ale wczesnym rankiem jest tam naprawdę zimno. Dzieci na obiad musiały jeść gołębie czy myszy. Takich ciekawych informacji możesz dowiedzieć się podczas lektury :-) Książeczka uzmysłowi też naszym pociechom, że wcale nie jest im tak źle jak się im wydaje :-) Polecamy, naprawdę warto :-)


Tytuł: "Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie "
Autor: Chae Strathie, Marisa Morea
Okładka: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 29,99 zł
Wydawnictwo: Wilga

4 komentarze:

 1. Niech dzieci mają świadomość tego jak to było dawniej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna pozycja, z której można się sporo dowiedzieć :). W ciekawy sposób pokazuje te, jak to było kiedyś itp. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książka. Chętnie podrzuciłabym ją mojej córce - ona lubi takie ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś czuje, że moja Mama by mi to kupiła, gdyby było dostępne, kiedy ja byłam dzieckiem. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger