"Najwyższa na świecie wieża z książek" Rocio Bonilla - recenzjaKiedy książeczka do nas dotarła moja córcia od razu po nią sięgnęła i wołała, że to jej i koniec. Na początku nawet nie chciała jej pokazać, więc usiadłyśmy i zaczęłam jej czytać, a ona opowiadała co widzi na obrazkach. Oczywiście książeczka została jedną z jej ulubionych, które czytam co wieczór. Uwielbiam takie książki, są magiczne, cudowne, wzruszają i mają przepiękne ilustracje.

 
Jerzyk to nasz mały bohater, który był pewien, że urodził się po to aby latać. Całymi dniami obserwował samoloty i ptaki na niebie i próbował skonstruować skrzydła. Prosił o nie nawet Mikołaja. Bardzo chciał się wzbić w niebo. Jednak te wszystkie rzeczy nic nie pomogły. W dniu swoich urodzin mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby, by fruwać i dostał od niej pierwszą książkę. Jerzyk długo nie mógł zrozumieć o co chodziło mamie, ale usiadł w ogrodzie i zaczął czytać książkę, którą przeczytał bardzo szybko. Potem sięgnął po kolejną i kolejną i kolejną ...
Jak przeczytał wszystkie książki, które miał w domu z pomocą przyszli mu sąsiedzi, którzy przynosili książki. Tak też zaczęła rosnąć w ogrodzie wieża z książek i pewnego dnia chłopiec zaczął latać! Jesteście ciekawi jak to zrobił ?"Najwyższa na świecie wieża z książek" Rocio Bonilla to magiczna i wzruszająca opowieść o marzeniach i sile wyobraźni. O tym jak cudowne jest czytanie książek, dzięki którym potrafimy przenieść się do miejsc, których nie znamy i dzięki którym możemy robić rzeczy o których marzyliśmy, a o których nawet nam się nie śniło. Krótki tekst, piękne, całostronicowe ilustracje i sympatyczny Jerzyk. Takie zestawienie przypadnie do gustu każdemu. Nasza wieża z książek ciągle rośnie, mam nadzieję, że będzie rosła. Czytamy codziennie wieczorem przed snem, czasem w ciągu dnia. Opowieść o Jerzyku trafiła do tych, które muszą być przeczytane codziennie z czego bardzo się cieszę, bo książka i nam dorosłym bardzo się podoba. Polecam, na pewno się nie zawiedziecie :-) Ta książka to taka perełka, która zachwyci każdego malca :-)


Tytuł: "Najwyższa na świecie wieża z książek"
Autor: Rocio Bonilla
Okładka: twarda
Stron: 48
Cena okładkowa: 36,90 zł
Wydawnictwo: Publicat  

6 komentarzy:

 1. Książeczka wygląda przecudownie, ilustracje mnie zachęcają do zakupu. Zresztą jestem ogromną maniaczką książek dla dzieci :) mój syn ma ich stos i wciąż rośnie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością ma swój urok ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Beti, przede wszystkim książka jest bogato ilustrowana. Po za tekstem, jest o czym z dzieckiem dyskutować dodatkowo. Rośnie cudna, mądra kobetka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książeczki dla dzieci, szkoda, że niemy w rodzinie maluszka :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książeczka. Taki
  kie ilustracje lubię!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger