"Makrobiotyka" - recenzja książkiSłowo "makrobiotyka" pochodzi z gerki i oznacza "wielkie życie". Jest to dieta składająca się w dużej mierze ze zbóż, ale możemy też spożywać warzywa, białka, wodorosty, nasiona i pestki, niektóre przyprawy. Makrobiotyka obejmuje produkty, które wyrosły w sposób naturalny i w odpowiednim dla siebie klimacie. Chodzi w niej o to, by żyć w harmonii, żeby przywrócić w sobie uniwersalny porządek. Nauczy Cię ona jak jak pielęgnować równowagę i niezmącony umysł, nauczy jak spokojnie prowadzić swoje życie i zachować umiar. Celem makrobiotycznego trybu życia jest osiągnięcie uniwersalnej równowagi. 

Autorka książki Madhavi Guemoes opowiada nam w książce jak sama odkryła makrobiotykę, czym ona jest. Podaje nam informacje o tym co jemy w diecie makrobiotycznej, jakich produktów powinniśmy unikać, jak sobie poradzić z wilczym głodem. Dzieli się z nami informacjami o tym jakich używa olei, oraz przepisami. Znajdziemy tutaj przepisy na śniadania, lunch i kolację, słodycze, przekąski, chleby i pasty, na odporność, sosy i dressingi, napoje i herbaty. Autorka na końcu książki zamieszcza również wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia, oraz próbny 3 dniowy plan. 
Przepisy wydają się bardzo proste, ponieważ makrobiotyka stawia na to co proste właśnie. Nie wszystkie są opatrzone zdjęciami i szkoda, bo ja wolę książki w których widzę daną potrawę. Nie zmienia to faktu, że proponowane potrawy są na pewno zdrowe i ciekawe. Ja pierwszy raz spotykam się z makrobiotyką, czy jest dla mnie? Sama nie wiem, raczej nie, ale na pewno jest wiele osób, które z takiej diety będą zadowolone i chętnie po nią sięgnął. W książce na pewno wiele poczytamy na temat makrobiotyki, autorka przekazuje wiele cennych informacji, porad i wskazówek. Osoby, które znają makrobiotykę znajdą tu wiele ciekawych przepisów, a te które swoją przygodę z nią dopiero zaczynają oprócz nich teorię, która pomoże im zrozumieć zasady jaki się ona rządzi :-)


Tytuł: "Makrobiotyka"
Autor: Madhavi Guemoes
Okładka: miękka
Stron: 240
Cena okładkowa: 49,40 zł 
Wydawnictwo: Vital

2 komentarze:

  1. A to zupełna nowość dla mnie...muszę zgłębić temat...
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo interesująca recenzja, książka pięknie wydana, kusi by po nią sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger