Trudne tematy dla mamy i taty. Anna JankowskaDziś mam co dla każdej mamy i każdego taty. W życiu codziennym natrudzimy się ile wlezie, żeby nasze pociechy wyrosły na wartościowych i mądrych ludzi. Łatwe to niestety nie jest, bo żyjemy w nieco zwariowanym świecie i jest to nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica, żeby właściwie podejść do sprawy. Czasem mamy wszystkiego serdecznie dość, popełniamy błędy, jesteśmy bezradni, ale jesteśmy rodzicami i nie wolno nam się poddawać, bo tylko my rodzice wiemy co jest dla naszego dziecka najlepsze i jak mamy go wychować. Żeby nam trochę sprawę ułatwić, no może podpowiedzieć na pewno znajdziemy różne poradniki, które nam mogą pomóc. Wiem, nie każdy lubi poradniki, ale po niektóre naprawdę warto sięgnąć, nawet, żeby po prostu przeczytać, a nuż może niektóre porady nam się przydadzą :-)

Fajnym poradnikiem jest ten "Trudne tematy dla mamy i taty" Anny Jankowskiej. Książka zawiera mnóstwo pytań i odpowiedzi dotyczących wychowania dzieci i problemów z tym związanych. Są to problemy teraźniejsze takie jak np. uzależnienie od komputera, przemoc w szkole, molestowanie czyli zły dotyk, akceptacja odmienności. Poradnik nie zrobi z nas od razu idealnych rodziców, którzy na wszelkie problemy znajdą rozwiązanie, ale na pewno podpowie jak podejść do sprawy i pozwoli nam niektóre sprawy po prostu zrozumieć, a to już dużo. Dużym plusem jest naprawdę tak w sumie cała masa omawianych zagadnień i są one różne, a każdy omawiany problem jest tutaj szeroko opisany i poparty konkretnym przykładem. Zagadnienia są różne, począwszy autorytetu rodzicielskiego, poprzez emocje (miłość, uczciwość, szacunek, lęk, czy zazdrość), sprawy rodzinne (kłótnie rodziców, finanse, przemoc, molestowanie), ważne wydarzenia w życiu rodziny (rozwód, utrata pracy, nowy członek rodziny, choroby, śmierć), po relacje z otoczeniem (tolerancja, przyjaźń, kradzież, nauka, wiara, czy egoizm). Każdy temat rozpatrywany jest zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka.
Książka naprawdę profesjonalna i napisana w dość ciekawy sposób. Omawia ona naprawdę wiele zagadnień i proponuje różne rozwiązania. Napisana bardzo przystępnie, autorka proponuje/podpowiada wiele rozwiązań danego problemu, podpowiada jak się zachować, na ile możemy pozwolić naszemu dziecku. Na pewno nie jest to lekarstwo na każdy problem, bo takie cudowne chyba nie istnieje, ale może nam pomóc trochę zrozumieć nasze dziecko lub podpowiedzieć kilka ciekawych rozwiązań, które możemy spróbować wprowadzić, a nuż coś pomogą. Mnie książka bardzo się podoba, na pewno mi się przyda. Już widzę, jak mój syn lgnie do komputera, czasem siedziałby przy nim cały dzień, na razie jakoś dajemy radę z ograniczaniem mu go, ale co będzie za chwilę, zobaczymy. Książka to na pewno świetna pozycja :-)

Tytuł: "Trudne tematy dla mamy i taty "
Autor: Anna Jankowska
Okładka: twarda
Stron: 248
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

3 komentarze:

  1. Jako psycholog, chętnie zapoznam się z tym tytułem.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z ciekawości bym zerknęła, ale dla mnie to jeszcze nie jest potrzebna pozycja. Dzieci jeszcze nie mam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny poradnik 😊 Przyda się mojemu bratu i bratowej 😁

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger