Lamy United - Allen ScottCo może się stać gdy jedenaście lam obudzi w sobie talent piłkarski?
Zostają piłkarzami wszech czasów oczywiście :-)

Artur Kapeć to jeden z najlepszych piłkarzy świata. Pewnego dnia w swojej kuchni żonglował sobie plastikowym słoikiem majonezu i pośliznął się na plasterku sera, który jak pisze najwidoczniej uciekł z lodówki. Był nie uratowania. Jego urocza żona wymyśliła, że fajnie byłoby rozsypać jego prochy na pierwszym boisku, na którym zaczynał grać w piłkę, niestety zapomniała i wylądował on na polu prawie 480 kilometrów dalej. Jak to się stało, musicie doczytać sami :-)

Tim i Kair to dwaj koledzy. Tim niedawno przeprowadził się z rodziną z miasta na wieś, nie miał kolegów dopóki nie poznał Kaira. Pewnego dnia, gdy odwiedził chłopca Kair pokazał mu Ludo swoje wysokie, kudłate zwierzę z długą szyją, była to lama. Jego mama ocaliła go z jakiejś farmy w Walii. Mama Kaira poinformowała go też, że za kilka dni przywozi kolejne lamy, ale niestety nie mieli dla nich już miejsca na swojej farmie. Tato Tima farmerem próbował być, ale jakoś mu się to nie udawało. Hodował już kurczaki, próbował świnie, nawet jakieś nasionka, wtedy Tim opowiedział mu o lamie Kaira i o tym, że wkrótce będzie ich miał jeszcze dziesięć i że oni nie mają dla nich miejsca. W końcu udało się go przekonać i lamy trafiły do Tima i jego taty. Tato miał zarabiać na ich wełnie i odchodach. Jak się pewnego dnia okazało, nie były to zwykłe lamy. Były to lamy, które potrafiły grać w piłkę. Chłopcy zostają trenerami tej nietypowej drużyny piłkarskiej, tworzą Lamy United, które to włączają się do ludzkich rozgrywek. Idzie im tak dobrze, że są bliscy zdobycia pucharu, ale wtedy się okazuje, że nie wszyscy kibicują tej niezwykłej drużynie... Czy drużyna lam zdobędzie puchar ? Co się z nimi stanie? Co Artur Kapeć ma z nimi wspólnego? To musicie doczytać już sami :-)
Lamy United to zabawna i pełna akcji książeczka dla dzieci w wieku 9+. Fajna historia, która rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i pozwoli przyjemnie spędzić czas. Myślę, że historia zabawnych lam jest bardziej dla chłopców, ale jak dziewczynki interesują się piłką nożną, to na pewno książka im się też spodoba. Napisana jest lekko i w prosty przystępny sposób. Opatrzona zabawnymi rysunkami. Jeśli szukacie dla swoich dzieci lekkiej i miłej książki do czytania, to ta na pewno spodoba się każdemu, a tym bardziej fanom piłki nożnej. Niedługo ukazuje się podobno kolejna część z przygodami utalentowanych lam :-) Mój syn był książeczką zachwycony i czeka z niecierpliwością na kolejne przygody tych zwierzaków :-)


Tytuł: "Lamy United
Autor: Scott Alen
Okładka: miękka 
Stron: 320
Cena okładkowa: 25,90 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

4 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger