"Zwierzokracja" - Ola Woldańska - PłocińskaJak tylko książka do mnie przyjechała, to zaczęła się w domu walka o nią między moją 2 letnią córą i 9 letnim synem. Mała jak tylko zobaczyła zwierzęta, to nie chciała żadnej innej książki przez jakiś okres oglądać tylko tą i tyle. Ja też jestem pod ogromnym wrażeniem książki, która jako tako bajką nie jest, ale jest dla dzieci i nawet my możemy się ważnych rzeczy z niej dowiedzieć. 

Książka poświęcona jest zwierzętom. Naszym ukochanym pupilom i nie tylko. Porusza najróżniejsze tematy dotyczące zwierząt, wszystko opatrzone pięknymi, kolorowymi ilustracjami, od których aż ciężko oderwać wzrok. Czytając książkę na początek dowiemy się, że ludzie pierwotni traktowali zwierzęta na równi sobie, przeniesiemy się do starożytnego Egiptu, gdzie poczytamy o kulcie i mumufikacji kotów, co starożytni myśleli na temat jedzenia mięsa i dowiemy się ciekawych rzeczy o inwazji królików.Książka porusza też temat hodowli przemysłowej i polowań. Dziecko dowie się co oznaczają numerki na jajkach, dlaczego zwierząt nie powinno dawać się w prezencie, dlaczego niektórych zwierząt nie można trzymać w bloku i jak czują się zwierzęta w cyrku. Autorka przede wszystkim zawarła w książce prawa zwierząt, które nasze dzieci powinny nauczyć wrażliwości i szacunku.Książka pełna jest ciekawostek, o niektórych nawet dorośli usłyszą po raz pierwszy: wiecie np. ile kurczaków zjada przeciętny Polak?, Czy można zrobić buty z butelki?, Co weganie jedzą na śniadanie? Dlaczego w Indiach nie wolno zabijać krów? To pięknie wydana, bardzo ważna książka. Tekstu jest mało, wszystko opisane krótko, zwięźle i na temat, czasem z humorem. Pokazuje jak ważne są zwierzęta, które mają swoje prawa i że my ludzie powinniśmy je traktować z szacunkiem, nie krzywdzić. Książka zawiera przesłanie, które powinno dać nam dużo do myślenia. Temat ciężki, ale cieszę się, że istnieje taka książka, która pozwoli nam rodzicom pokazać i wytłumaczyć dzieciom co to są prawa zwierząt i jak ważne jest traktowanie ich z szacunkiem. Książka to na pewno świetny pomysł na prezent. 

Kupując egzemplarz książki dodatkowo wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva i Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Tytuł: "Zwierzokracja"
Autor : Ola Woldańska - Płocińska
Wydawnictwo: Papilon
Cena: 49,90 zł 


2 komentarze:

  1. Moje dziewczyny są bardzo ciekawe zwierząt i tematów z nimi związanych, coś czuję, że byłyby zadowolone i z chęcią by z mamą, czyli ze mną ;) czytały :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam pięknie wydane książki dla dzieci!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger