"Wieki bezwstydu" Adam WęgłowskiSzczerze powiedziawszy nie wiedziałam jak zabrać się za napisanie recenzji tej książki, nie jestem nawet pewna czy dobrze to zrobiłam. "Wieki bezwstydu" to książka pełna ciekawostek na temat często tabu, o którym nie umiemy, nie lubimy rozmawiać, a może lubimy? Na pewno tak po środku ;-)

Adam Węgłowski w swojej książce zabiera nas w podróż przez świat antyku, zagląda do sypialni ateńskich arystokratów, łaźni Wiecznego Miasta i na cyrkowe areny. Odkrywa przed nami najbardziej intymne sprawy małżeństw sprzed dwóch tysiącleci. Pokazuje jak wyglądały zmysłowe greckie uczty, na które o dziwo spraszano tylko mężczyzn. Opisuje nam życie heter. Powiem Wam, że chyba takiej książki jeszcze nie było. Czy wiedzieliście, że starożytni Grecy i Rzymianie obsesyjnie bali się pasywności w związku? Poczytacie też, o ziołowej antykoncepcji, która o dziwo była skuteczna, o bożkach płodności, rytuałach, kosmetykach i o sposobach karania cudzołożników.

Oprócz wielu ciekawostek książka pełna jest cytatów i fragmentów tekstów starożytnych do których dobrane są ilustracje.Książka napisana jest lekko i czyta się ją bardzo szybko, fani książek historycznych powinni być nią zachwyceni, a i Ci, którzy nimi nie są na pewno znajdą tu wiele ciekawostek :-)Tytuł: "Wieki bezwstydu"
Autor: Adam Węgłowski
Okładka: twarda
Stron: 314
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Znak

6 komentarzy:

 1. Szczerze zachęcił mnie Twój opis do sięgnięcia po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka, pozycje dotykające tabu zawsze są ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcająca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie taka książka naprawdę może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam lubię zaglądać do sypialni ;) Czuję się skuszona ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger