Atlas Historii PolskiAtlas Historii Polski to kompendium, które przedstawia dzieje Polski od początków kształtowania się państwa polskiego aż po czasy współczesne. Historię Polski powinien znać każdy. Atlas ten ma najmłodszym przybliżyć historię naszego kraju, oraz historię Polaków. Wszystko opisane w sposób przystępny i zrozumiały. Znajdziemy w nim opis postaci, które odegrały ważne role w czasach współczesnych, to również przełomowe wydarzenia Polski.

Atlas został podzielony na dziesięć rozdziałów, zgodnie z kryterium chronologicznym. Zaczynamy od ziem polskich w czasach najdawniejszych, następny rozdział to Dynastia Piastów, kolejne to Dynastia Jagiellonów, okres władców elekcyjnych, okres rozbiorów. Rozdział szósty opowiada historię od czasów napoleońskich do odzyskania niepodległości. Kolejny to I wojna światowa i II Rzeczpospolita. Rozdział ósmy to II wojna światowa. Następnie przechodzimy do Polski Ludowej oraz III Rzeczpospolitej.

Znajdziemy w nim wiele map, fotografii i ilustracji, które na pewno wzbogacają atlas. Niektóre ważne daty, oraz pojęcia zostały wyróżnione. Najważniejsze daty zostały tabelarycznie zestawione. To wszystko pozwala nam szybciej i łatwiej zapamiętać ważne dla nas wydarzenia i daty. Wszystko opisane jest tak, aby młody człowiek nie miał problemu z przeczytaniem, czy zapamiętaniem potrzebnego materiału. Myślę, że atlas przyda się nie tylko młodym czytelnikom, ale i my możemy go przeczytać i odświeżyć sobie lub pogłębić naszą wiedzę historyczną :-). Na pewno jest świetną pomocą do nauki historii, pomoże dziecku przygotować się do sprawdzianów, czy egzaminów. Atlas jest bardzo ładnie wydany, jest na pewno fajnym pomysłem na prezent. Tytuł: "Atlas Historii Polski"
Autor: Tomasz Wieseń, Beata Wieseń, Elżbieta Meissner, Marzena Kurzempa, Urszula Olszewska, dr Jan Sobiech
Okładka: twarda
Stron: 140
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: Martel

2 komentarze:

  1. Uwielbiam historię Polski. Kiedyś brałam udział olimpiadach. Do dziś jest ona dla mnie fascynujacą dziedziną nauki. Moja ulubiona epoka to okres Renesansu czyli tzw. Złoty wiek. Czytam obecnie książkę Damy polskiego imperium Kamila Janickiego. Polecam!!! 😃

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger