"Polityka" to, o czym dorośli Ci nie mówią, bo często sami nie wiedząNiedawno nakładem Wydawnictwa Publicat ukazała się książka dla dzieci "Polityka" to o czym dorośli Ci nie mówią, bo często sami nie wiedzą. Temat hmm dla niektórych super, dla innych mało przyjemny, ale nasze dzieci powinny wiedzieć co w polityce piszczy :-)

Książka napisana prostym językiem, zawiera kolorowe, wyjątkowe ilustracje i dawkę humoru sprawiają, że z pozoru trudne polityczne sprawy stają się zrozumiałe dla wszystkich (od 9 do 113 lat ).

Polityka przedstawiona tutaj, to nie suche fakty, ale wyjaśnienie przez autora istoty polityki, co umożliwia młodym ludziom zrozumieć jej zasady. Książka jest również idealna dla rodziców, którzy czasem muszą odpowiadać na trudne pytania, na które sami do końca nie znają odpowiedzi. Ja z chęcią ją przeczytałam, bo rzeczywiście na niektóre tematy nie wiedziałabym jak mam odpowiedzieć.

Z książki dowiemy się my i nasze dzieci o władzy, państwie, demokracji, poglądach, politykach i o rządzeniu. Wszystko przedstawione w zabawny, łatwy do przyswojenia sposób. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania: czym jest władza i skąd do nas przyszła, po co nam tyle władzy i czy zawsze musimy jej słuchać?Czy można założyć sobie własne państwo, kto jest ważniejszy państwo czy ja, dlaczego inni myślą tak, a drudzy inaczej, po co nam tyle partii, gdzie się kupuje kiełbasę wyborczą i czy można się nią przejeść, jak się rządzi państwem. To tylko wybrane a pytań i odpowiedzi na nie jest mnóstwo :-). Polecam Wam ją bardzo, ja lubię książki dla dzieci, które uczą poprzez zabawę, dawkę humoru, w prosty sposób, bo wtedy dziecko chętniej sięga po taką książkę i chętniej chce się czegoś dowiedzieć :-)Tytuł: "Polityka"
Autor: Boguś Janiszewski
Okładka: twarda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Publicat
Stron: 152
Cena: 39,90zł 


3 komentarze:

  1. Ciekawie się zapowiada ::) Chętnie bym zajrzała do tej książeczki i się przekonała, czy jest tak świetna jak mi się wydaje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się pomysł na książkę dla dzieci. Ilustracje przybliżą im politykę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawa recenzja, jak i sama pozycja :) Jak tylko będę w empiku lub jakiejś innej księgarni to sprawdzę! :) No i te ilustracje :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger