"Skąd się bierze ... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień"Bardzo ciekawa propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych się okazuje he he. Książka "Skąd się to bierze ... to wszystko z czego korzystam na co dzień" udzieli nam wielu ciekawych odpowiedzi na dociekliwe pytania naszych pociech, a i dla nas będzie na pewno ciekawą lekturą :-). Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Publicat

Książka podzielona jest na 8 głównych działów:

 • coś na ząb, czyli jedzenie
 • kuchnia, salon, łazienka, czyli w domu
 • bliższe ciału, czyli ubrania
 • transport i przekazywanie informacji, czyli technika
 • sposoby na nudę, czyli sport i zabawa
 • czego Jaś się nie nauczy, czyli w szkole
 • w zdrowym ciele, czyli medycyna i kosmetyka
 • w fabryce i na budowie, czyli przemysł


Jeśli chcesz wiedzieć dużo, wszystko zrozumieć, wiele spraw Cię interesuje i zadajesz mnóstwo pytań - to jest książka, która zaspokoi Twoją ciekawość :-)

Dowiesz się skąd się biorą dziury w serze, skąd się bierze grzyb na serze, skąd krowa bierze mleko, ile chipsów chowa się w ziemniaku, a to nie koniec.
Jeśli chcesz się przekonać ile sardynek mieści się w puszce, czy żelki to cukierki, to musisz zajrzeć do działu "jedzenie".


Dział "w domu" to odpowiedzi na pytania takie jak: skąd się bierze światło w żarówce, prąd w baterii, co było pierwsze widelec, czy łyżka :-)


"Ubrania" - co łączy popularne ciasto i zamek błyskawiczny i wiele innych ciekawych rzeczy :-)


Kolejne działy udzielą nam odpowiedzi na pytania takie jak: jak i kiedy powstały zdjęcia, co napędza tramwaj, skąd komputer wie, że Jaś to nie Małgosia, skąd się biorą bańki mydlane, dlaczego telewizor mnie małpuje. 
Znajdziemy pytania związane ze szkolą - jak to się dzieje, że gumka wyciera ołówek, jak długo pisze długopis, kto nauczył kalkulator liczenia ? Pytań i odpowiedzi jest mnóstwo :-)


Książka to prawdziwa kopalnia wiedzy, bardzo ładnie, kolorowo wydana, z ciekawymi pytaniami i odpowiedziami napisanymi w bardzo przystępny sposób, tak aby dziecko mogło zrozumieć o co chodzi. Na pewno zaciekawi nasze pociechy, bo pytania są naprawdę ciekawe i zabawne, a nauka przez zabawę to najlepsza nauka. Polecam Wam bardzo, mój syn jest nią zachwycony :-). Książka zalecana dla dzieci od lat 6 :-).

Tytuł: "Skąd się bierze ... to wszystko, z czego korzystam na co dzień"
Autor: Anna Michalak i Maria Szarf
Wydawnictwo: Wydawnictwo Publicat
Okładka: twarda
Stron: 178
Cena: 34,90 zł

3 komentarze:

 1. Lubię takie książki, z których mogę się czegoś dowiedzieć :) a potem poopowiadać to rodzinie przy rosole w niedziele :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna książka! Pamiętam jak kupowałam z tej serii Centrum Edukacji Dziecięcej książki dla najmłodszej córki... cały czas stoją na półce ;) Było coś o gotowaniu, zajęciach technicznych, uprawianiu ogródka... Bardzo lubię publikacje Publicatu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow ! Bardzo ciekawa książka, rzeczywiście kopalnia wiedzy ! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger