"Bardzo ilustrowane historie" wynalazki, nauka, astronomia - recenzjaHej :-) Tak jak zapowiedziałam, co jakiś czas będę Wam polecała ciekawe, warte uwagi książki dla dzieci. Miałam to zrobić na weekendzie, ale jakoś tak mi zleciał, że nie zrobiłam połowy rzeczy, które zaplanowałam. Zabrakło mi dnia.

Tym razem książka bardzo, a to bardzo ciekawa, jak to stwierdził mój syn. Rzeczywiście taka jest. Książka przedstawia dzieje wynalazków, bez których trudno dziś wyobrazić sobie życie. 

Książka podzielona jest na trzy jakby główne działy:

Historia wynalazków: Poznamy historie powstania koła, roweru, jak powstały szybowce i samoloty, spadochron, guma do żucia, chrupkie, kruche chipsy, zmywarka do naczyń, odkurzacz i nawet ubikacja he he. Dowiemy się co to jest wynalazek. Znajdziemy tutaj też współczesne gadżety. 
Historia nauki:. Przeczytamy tutaj o najwybitniejszych uczonych wszech czasów, dowiemy się jak wyglądały przeprowadzane przez nich eksperymenty i jak dokonywali swoich odkryć. Zgłębimy tajemnicę światła, elektryczności oraz promieniowania. Przeczytamy o wielkich teoriach i znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Dowiemy się jak rozwijało się życie na Ziemi, w jaki sposób odżywiają się rośliny, dlaczego wyginęły dinozaury, dlaczego choruje, co to jest DNA, dlaczego ziemia jest okrągła, dlaczego się kreci, o mierzeniu czasu, co mamy w środku i wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. 
Astronomia: tutaj odkryjemy zagadki kosmosu, tajniki astronomii, dowiemy się ciekawych rzeczy o gwiazdach i innych ciałach niebieskich. Przeczytamy czym jest słońce, co jest wewnątrz słońca, co to takiego są planety, gdzie to wszystko się zaczęło :-) Każdy dział zakończony jest indeksem, słowniczkiem i kalendarium. Dział astronomii zakończony jest mapami nieba :-)Książka jest bardzo kolorowa, zawiera wesołe rysunki co zachęca do czytania. Wszystko napisane jest w bardzo przystępny sposób, a słowniczki wyjaśniają nam znaczenie trudniejszych wyrazów. Polecam, bo warto :-)


Wydawnictwo: Papilon 
Okładka: miękka
Stron: 292
data wydania: 2016Za książkę dziękuję: 


4 komentarze:

 1. Książka wygląda na bardzo interesującą :)
  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TUTAJ ? Dzięki*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie wydana książeczka i przystępnie podane informacje, a to dzieci lubią:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna, choć ja aktualnie nie miałabym komu podarować :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda super, dzieci powinny od najmłodszych lat uczyć się tego co najważniejsze o świecie, także o wielkich wynalazkach, dzięki którym żyje nam się lepiej :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger