"Dbam o przyrodę. Ekozabawy na cały rok"

 


"Dbam o przyrodę. Ekozabawy na cały rok" to kolejna książeczka z serii "W zgodzie z naturą". Cała seria to pięknie ilustrowane książki aktywnościowe. Dzieci poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą rozwiązują kreatywne zadania. Dowiadują się jak dbać o naszą planetę i jak codziennie nasze wybory wpływają na środowisko. 

Czytając książkę dowiemy się co to są gazy cieplarniane, czy ślad węglowy który pozostawiają nasze codzienne czynności. Poczytamy o łąkach kwietnych, zapylaczach, dowiemy się jak wygląda schronienie jeża, jak oszczędzać wodę, dlaczego warto kupować od rolnika. Dlaczego warto sadzić drzewa, skąd się bierze smog, poznamy też zagrożone gatunki zwierząt. Do tego wszystkiego dzieci będą rysować i rozwiązywać zadania. 

Książeczka to połączenia nauki i zabawy. Jest pięknie wydana i zilustrowana. Napisana prostym i przystępnym językiem. Omawiane tematy są ciekawe, a zadania kreatywne. Nawet dorosły chętnie poczyta przedstawione tu ciekawostki. Myślę, że w dzisiejszych czasach takie książki są bardzo potrzebne. Uczą one nasze dzieci jak dbać o środowisko i jak dokonywać odpowiednich wyborów. Seria przeznaczona dla dzieci w wieku 6+.

Tytuł: "Dbam o przyrodę. Ekozabawy na cały rok"
Oprawa: miękka
Stron: 64
Cena okładkowa: 19,99 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa 

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger