"Cyklon" Przemysław SemczukPo książkę sięgnęłam kliknij po pierwsze ze względu na to, że oparta jest na faktach, a po drugie zachwyciła mnie okładka, no i jest to mój ulubiony gatunek literacki, choć obawiałam się jej, bo rzadko czytam literaturę obozową. Jest to dla mnie za ciężki i za brutalny temat.

Książka rozpoczyna się od pogrzebu. Kasia właśnie pochowała swoją matkę. Wcześniej dowiedziała się, że ma starszą siostrę Małgorzatę, która zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji. Obie próbują dowiedzieć się dlaczego tak się stało. Jak się okazuje podczas stypy członkowie rodziny zaczynają odpowiadać sobie historie rodzinne i na jaw wychodzi przerażająca tajemnica, która strzeżona była przez lata i na jednej się nie kończy. Tajemnice zaczynają wychodzić na jaw jedna po drugiej, a cała  historia, którą poznają jest przerażająca. Okazuje się, że sięga ona czasów II wojny światowej...

Książka opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich. Kłamstwach, rodzinnych sekretach. Tak jak pisałam wyżej boję się trochę czytać literaturę obozową, choć czytam, ale muszę mieć dobry dzień do tego. Tutaj były tylko nawiązania do II wojny światowej i obozu Auschwitz Birkenau, bo tajemnice rodziny sięgały właśnie tego okresu. Autor super poprzez dobrze opowiedzianą historię buduje napięcie. Na stypie są nam dawkowane powoli informacje na temat rodziny Kasi i Małgorzaty. Każdy sekret jest jeszcze bardziej mocny od poprzedniego. Wszystko jest napisane przystępnym językiem i czyta się naprawdę super. Mamy tutaj wiele momentów w których się wzruszymy i takich w których się zastanowimy, przemyślimy niektóre rzeczy. Cała historia naprawdę mocna, trudna z dość ciężkim klimatem. Powinien ją przeczytać każdy, bo to naprawdę kawał dobrej opowieści. Polecam :-)

Książkę możecie kupić w księgarni internetowej Inverso.pl


Tytuł: "Cyklon"
Autor: Przemysław Semczuk
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 287

10 komentarzy:

 1. Ciesze się, że Ci się spodobala ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki, zatapiam się w nich na godziny, mimo iż np przeczytałem i lecę od nowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taką książką na pewno warto przeczytać, aczkolwiek obecnie preferuję trochę inne tematy :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłaby mnie zainteresować ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że książka godna przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 6. okładka faktycznie przyciąga ale ten gatunek książek nie dla.mnie 😁

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz widzę tego autora i z tego co czytam to aż szkoda ze tak długo go nie znałam .

  OdpowiedzUsuń
 8. That book sounds very interesting. Thank you for sharing.

  New Post - https://www.exclusivebeautydiary.com/2020/07/marc-jacobs-decadence.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja dla odmiany lubię taką tematyką i książki tego typu, o tej jeszcze nie słyszałam :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka mnie także zaintrygowała – przyjrzałem się jej uważnie, zanim przeczytałem recenzję i zastanawiałem się, czego się po tej powieści spodziewać. Temat faktycznie trudny, ale wygląda to zachęcająco :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger