"Kociarz" Kristen Roupenian"Kociarz" Kristen Roupenian to dwanaście opowiadań, każde inne, każde dotyka innego problemu. Wszystkie opowiadania łączy jeden temat jakim są media społecznościowe. Dzisiejsze społeczeństwo jest ślinie uzależnione od rożnego rodzaju aplikacji. Autorka pokazuje dzisiejsze zachowania młodych ludzi, ich relacje z otoczeniem, rówieśnikami. Pozwalają na to, żeby media społecznościowe robiły im wodę z mózgu, wszystko kreci się wokół mediów, ludzie tym żyją, fascynują się zapominając o znajomych, miłości, rodzinie czy kontaktach z rówieśnikami. Najlepsze jest to, że takie osoby nie potrafią sobie poradzić z codziennym życiem, prawdziwym światem, uczuciami, własnymi emocjami. 

Każde opowiadanie jest krótkie, czyta się go szybko i lekko. Treść jest bogata, ale napisane są prostym językiem. Opowiadana są o życiu, ukazane trochę w krzywym zwierciadle. Pierwsze opowiadanie "Niedobry chłopiec" od razu mi się spodobało. Opowiada o małżeństwie, które uzależnia od siebie  mężczyznę (przyjaciela), który próbuje pozbierać się po rozstaniu z dziewczyną. Na początku stają się jego dobrymi przyjaciółmi, by potem wciągnąć go w grę, niby niewinną, ale w końcu przyjaciel robi wszystko to co mu każą. Staje się ich niewolnikiem, zaspokaja nawet ich fantazje erotyczne i inne wymyślone zachcianki. Mężczyzna nie może się od nich uwolnić ...

Powiem Wam, że jest to naprawdę bardzo ciekawy zbiór opowiadań, który porusza problemu ludzi w dzisiejszych czasach. Przed niektórymi przestrzega, skłania do przemyśleń, pokazuje problem. Niestety w większości myślimy tylko o sobie i o tym żeby nam było dobrze. Jesteśmy coraz bardziej zaopatrzeni w siebie, a nie zauważamy, że obok jest też drugi człowiek, który może potrzebować pomocy, uwagi, miłości. Książka, którą powinien przeczytać każdy. Opowiadania są na czasie, jakby z życia wzięte. Autorka stara się nam pokazać jakie pułapki na nas, czy nasze dzieci czyhają w mediach społecznościowych. Wszystkie teksty wciągają i dostarczają różnych emocji. Autorka bez ogródek i czasem brutalnie pokazuje nam prawdę dotyczącą współczesnych relacji między ludźmi. Polecam, naprawdę warto :-)


Tytuł: " Kociarz"
Autor: Kristen Roupenian
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 320
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Muza

5 komentarzy:

 1. interesting...
  Have a wonderful weekend

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam zbioru opowiadań:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już o tej książce dużo dobrego i mam w planach ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że zaciekawiłaś mnie tą książką ze względu na jej tematykę. Mało jest tego typu książek, raczej jeśli mowa o social mediach to raczej mamy do czynienia z poradnikami a nie z opowiadaniami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog. U mnie: najlepsze sposoby jak zdobyć premię, 600 i 200 zł za założenie konta, bony do sklepów internetowych i stacji paliw, zniżki 15% do restauracji w kraju i zagranicą oraz 4% na booking.com.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger