"Spadek" Kasia Bulicz - Kasprzak"Spadek to książka pełna uczuć i refleksji. Jest to moje pierwsze spotkanie z książką Kasi Bulicz - Kasprzak, ale myślę, że nie ostatnie, bo książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :-)

Dorota Jakubiec staje właśnie na życiowym zakręcie. Rozstała się z Kubą i czeka na coś, jakie wydarzenie, które rozjaśniło by jej ten nie najlepszy okres. Ojca nie zna, ma matkę, ojczyma i dwóch braci. Jak można się spodziewać, albo i nie dostaje od losu niespodziankę jaką jest dziadek Kazimierz, tak dziadek nie pomyliłam się. Dziewczyna odbiera go ze szpitala i zaczyna się nim opiekować. Początek jest bardzo trudny, bo oboje jakoś nie mogą znaleźć wspólnego języka, ale z czasem zaczyna ich łączyć prawdziwa więź. Dziadek ma też sąsiadkę, która jak się okaże wie dużo na temat jej ojca, którego dziewczyna nawet nie widziała. Jak się okazuje to jest dopiero początek zmian w jej życiu ...

"Spadek" to bardzo przyjemna historia o rodzinie. Pozytywni bohaterowie, których od razu się lubi. Książka momentami zabawna, pełna humoru, ale też i pełna uczuć i refleksji. Autorka pokazuje nam w niej, że czasem nie dostrzegamy drobnych szczegółów, znaków, które los stawia nam na drodze, tak blisko, że bliżej się nie da. Jeśli szukacie przyjemniej książki, która bawi a zarazem zmusi nas do refleksji to polecam Wam ją bardzo. Mnie historia bardzo się podobała i czekam na kolejne książki Kasi Bulicz - Kasprzak :-)


Tytuł: "Spadek"
Autor: Kasia Bulicz - Kasprzak
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 311
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki

5 komentarzy:

 1. Dobry pomysł na jesienne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka już gości w mojej biblioteczce i wkrótce będę ją czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie mój klimat, choć okładkę ma bardzo ładną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty, ale myślę, że książka przypadłaby do gustu mojej Mamie. Może kupię na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na jesienne, długie wieczory jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger