"Buntalki" zbiór opowiadań - Agnieszka Stelmaszyk"Buntalki" to zbiór opowiadań o sympatycznym, leśnym duszku, który ma na imię Eryk i ma 5 lat. Mój Eryk syn stwierdził, że jest to książka o nim i jego kolegach z klasy :-) Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa :-)

Eryk zamieszkuje wraz z rodzicami w Buntalkowym Lesie. Jego dom znajduje się w pniu starego dębu, jest bardzo wygodny i przestronny. Eryk ma nawet swój pokój na piętrze, zamiast łóżka ma hamak. Oprócz tego, że chodzi do przedszkola w starym muchomorze, pomaga rodzicom w opiece nad lasem. Często muszą sprzątać po ludziach, którzy bardzo śmiecą i gdyby nie Buntlaki, to planeta utonęła by w śmieciach. Najbardziej lubi się bawić z rodziną i przyjaciółmi Filipem i Matim. w zaczarowanym lesie Buntalków nie można się nudzić, można za to pofruwać na latającym dywanie, można pozjeżdżać na łuku tęczy, lub można udać się na wyprawę do odwróconego do góry nogami świata po drugiej stronie kałuży. Można też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. jak zostać kotem, czym są pioruny, jak powinniśmy opiekować się roślinami i mamą, gdy jest przeziębiona :-)
Książeczka jest pięknie wydana, zawiera cudne kolorowe ilustracje. Przygody Eryczka i jego kolegów są zabawne i ciekawe, na pewno przypadną do gustu naszym dzieciom. Oprócz tego Buntalki w książeczce poruszane są też ważne tematy, które pokażą naszym dzieciom, czego robić nie powinny lub jak powinny postąpić w danej sytuacji. To wszystko napisane w zabawny, przystępny dla dzieci sposób. Na pewno każde dziecko pokocha sympatycznego leśnego duszka i jego ciekawe przygody :-). Tym bardziej, że w książce znajdziemy aż 16 odrębnych, ciekawych opowiadań :-)Tytuł: "Buntalki"
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Okładka: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 24,90 zł
Wydawnictwo: Zielona Sowa

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger