Dlaczego tak jest ?Dlaczego tak jest, to kolejna świetna propozycja wśród książek dla dzieci i nie tylko. Ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Martel. Znajdziemy w niej odpowiedzi na ponad 120 pytań takich oczywistych np. dlaczego świeci słońce?, dlaczego mamy dzień i noc?, dlaczego dzieci podobne są do swoich rodziców?. Takie które nas zaskoczą - dlaczego Jadwiga była królem, a nie królową Polski?, oraz tych bardziej śmiesznych - dlaczego puszczamy bąki?, albo dlaczego nam się odbija? Ta książka to ciekawostki dnia codziennego, zagadnienia związane ze zdrowiem, zjawiska przyrodnicze, geograficzne i astronomiczne, po najciekawsze wydarzenia historyczne.

Pytania i odpowiedzi przedstawione są w sześciu działach:

 • ciekawe zjawiska - przyrodnicze, fizyczne, chemiczne, biologiczne, historyczne i społeczne. 
 • człowiek i medycyna - to o nas, naszym wyglądzie, zachowaniach naszego organizmu
 • nasza przyroda - to rośliny i zwierzęta, ich cechy
 • świat wokół nas - procesy i zjawiska zachodzące na ziemi
 • z głową w gwiazdach - to zjawiska zachodzące na niebie i w kosmosie
 • dzieje dalekie i bliskie - wydarzenia historyczne w Polsce i na świecie


Na każde pytanie mamy wyczerpującą odpowiedź z opisem i wyjaśnieniem przyczyny danego zagadnienia. każde pytanie zawiera też ciekawostkę, która w sposób zwięzły opisuje mniej znane bądź zaskakujące fakty. Książka jest bardzo kolorowa, przyciągają uwagę fotografie oraz schematy, które pozwalają nam lepiej zrozumieć dane zagadnienie. Wydana jest pięknie :-).

Jeśli chcesz się dowiedzieć: dlaczego podczas huku lepiej otworzyć usta?, dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?, dlaczego niecierpki "strzelają" nasionami?, dlaczego w Morskim Oku nie można się kąpać?, dlaczego na Haiti do dziś mieszkają ludzie o polskich korzeniach?, to koniecznie zajrzyj do tej książki. To tylko kilka pytań :-).Tytuł: "Dlaczego tak jest?"
Okładka: twarda

Wydawnictwo: Martel
Stron: 120
Cena: 29,90 zł 

5 komentarzy:

 1. Książka ciekawa i może coś nauczyć dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka :) Bardzo lubię takie z ciekawostkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ej super ta książka! Chyba się pokuszę na prezent dla chrześniaka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, że sama bym poczytała taką książkę z ciekawości. Zapewne znajduje się tam wiele rzeczy, o których nie mam pojęcia. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger