Bejcowanie mięsa – co to jest?

 


Wpis sponsorowany

Aby poznawać nowe smaki, nie ma potrzeby odbywać egzotycznych podróży. Można je odkrywać również w Polsce, stosując zarówno popularne, jak i nieco zapomniane sposoby przyrządzania posiłków. Często niedocenioną wśród takich metod jest bejcowanie mięsa. Co ono tak naprawdę oznacza?

Czym jest bejcowanie w gastronomii?

Kto interesuje się przyrządzaniem tradycyjnych polskich dań, zapewne słyszał już ten termin. Co on oznacza? To przechowywanie mięsa w przygotowanej z kwasu mlekowego lub octu zalewie z przyprawami, które ma na celu przyspieszyć jego dojrzewanie, a jednocześnie zapobiega rozwojowi bakterii. Do tego typu obróbki przeznacza się zazwyczaj wołowinę lub dziczyznę. Co więcej, bejcowaniu poddawane powinny być duże sztuki mięsa, pozbawione ścięgien oraz powięzi, z obfitą tkanką łączną. Czas, przez który mięso stoi w zalewie, to około 2-3 dni przy temperaturze ok. 7 stopni. Dzięki bejcowaniu robi się ono soczyste i kruche. Ponadto za sprawą tej metody wydobyć można z niego charakterystyczny dla dziczyzny smak. Po obróbce poprzez bejcowanie mięso piecze się lub dusi. To prosty do wykonania sposób na przyrządzenie pysznej, aromatycznej uczty w staropolskim stylu.


Gdzie skosztować bejcowanego mięsa?

Nie czujesz się zbyt pewnie podczas wykonywania kulinarnych czynności? A może po prostu nie lubisz spędzać czasu w kuchni, stojąc czy garnkach? To nie problem, gdyż pysznego, kruchego i aromatycznego mięsa, poddanego wcześniej bejcowaniu, skosztować możesz również w klimatycznym miejscu, jakim jest restauracja z kuchnią polską w Warszawie. Z drugą połówką, a może w gronie przyjaciół? Taka wspólna uczta na pewno na długo pozostanie miłym wspomnieniem. W menu dostępne są nie tylko dania z dziczyzny, lecz i inne potrawy pełne sezonowych składników, jak na przykład uwielbiane szczególnie jesienią grzyby i aromatyczne przyprawy. 


Chcesz odkryć harmonię smaków narodowej kuchni? Zakosztuj w daniach z dziczyzny oraz innych staropolskich potrawach przygotowywanych według tradycyjnych receptur.

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger