"Być mężczyzną" Bożena Szwarc

 

Książka "Być mężczyzną" choć o panach, będzie też ciekawą lekturą dla Pań. Jak pisze autorka kobiety ogarnęły świat. Mogą robić już wszystko, wystarczą im czarne parasolki, żeby zwyciężać. Nie ma już męskich obszarów. Autorka postanowiła zapytać ekspertów jak to z tymi mężczyznami jest. 

W książkce znajdziemy odpowiedzi na to: Czy kryzys męskości rzeczywiście istnieje? Czy kobiety i mężczyźni oddalają się od siebie coraz bardziej? Dlaczego tak wiele związków się rozpada, skoro jest w nas każdym pragnienie miłości? Autorka zaprosiła ekspertów, żeby podzielili się odpowiedziami na te i wiele innych pytań. 

Wojciech Eichelberger - opowiada dlaczego w dzisiejszych czasach mężczyzną jest trudniej. Czy lepszy jest zły ojciec, czy ten nieobecny? Oraz czy grozi nam seksmisja?

Rafał Ochme - opowiada o naszych życiowych wyborach. Wyjaśnia czy większy wpływ mają serce czy rozum i czego powinniśmy uczyć się od siebie nawzajem? 

Tomasz Szlendak - wyjaśnia jak kultura konsumpcyjna przekształciła role męskie i kobiece. Odpowiada czy media społecznościowe i portale randkowe ułatwiły nam życie, czy nie.

Michał Rabijewski - wyjaśnia co łączy hormony z metabolizmem, psychiką i seksualnością. Dlaczego czasem warto pójść na długi spacer, zamiast na siłownię.

To tylko niektórzy eksperci i ich ciekawe odpowiedzi na pytania. Wśród ekspertów jest też jedna kobieta Dorota Minta, która wyjaśnia czego pragną kobiety. Każda rozmowa skłoni nas do przemyśleń, pozwoli poznać męski świat i nie tylko.

Książkę czyta się super. Napisana prostym językiem, wyjaśnia wiele spraw o których często nie mieliśmy pojęcia. Pokazuje, że wszechobecny konsumpcjonizm doprowadził do tego, że chcemy tylko brać. Obecna Pandemia pokazała (choć nie wszystkim), że od posiadania ważniejsze jest istnienie. Pokazała też, że trudno jest z kimś po prostu być. Książka jest pełna ciekawostek, badań, fajnie się ją czyta. Tak jak pisałam na początku jest idealna dla kobiet i mężczyzn. Pozwoli lepiej poznać siebie nawzajem :-) Polecam :-)


Tytuł: "Być mężczyzną"
Autor: Bożena Szwarc
Okładka: miękka
Stron: 230
Cena okładkowa: 44,90 zł
Wydawnictwo: Burda Książki 4 komentarze:

  1. Libie ksiazki tego typu, gdzie można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy. Tytuł zapisuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuje za recenzję i cieszę się, ze książka się spodobała :) serdeczności, Bożena Szwarc

    OdpowiedzUsuń
  3. Może kiedyś po nią sięgnę. Zobaczymy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger