"Wuj Krasnolud i Brama Opowieści" Kuba Sosnowski - recenzja"Wuj Kransloud i Brama Opowieści" to pierwsza książka autora skierowana do dzieci. Napisał ją z tęsknoty za opowieściami, na których się wychowywał, które opowiadała mu babcia. Kuba Sosnowski jest również autorem scenariuszy komiksów i przedstawienia teatralnego dla dzieci. Od kilku lat prowadzi zajęcia dedykowane najmłodszym, na których wspólnie projektują gry planszowe i karciane. Autor jest też trenerem biznesu.

Emka to dziesięcioletnia dziewczyna w której domu pewnego dnia pojawia się wujek Karol. Jak się niedługo  później okazuje jest on krasnoludem. Wuj jest dość specyficzny, duży, lubi jeść i ciągle nosi przy sobie duży topór i jest nieokrzesany. Dzięki wujowi Emka przeżywa niezwykłe przygody. Lata na smokach i poszukuje w piwnicy złota. Jedna przygoda jest najważniejsza, taka która decyduje o losach jej rodziców...

Książka przenosi młodego czytelnika w magiczny świat, gdzie ciągle coś się dzieje. Wujek Karol to osoba z którą na pewno nie można się nudzić. Zaoferuje on nam wiele ciekawych przygód, bo dzieje się tu naprawdę dużo. Autor przenosi nas w krainę gdzie jest mnóstwo magicznych istot. Poznamy tutaj głupoliki, wredniaki, czy spalinowce. To nie wszystko, bo są też syreny, które żyją w kanałach, smoliki czy subgobliny. 

Dodatkowo jak to bywa w książkach dla dzieci jest też morał, ważne myśli, mądrości, które autor przekazuje poprzez wuja Karola. Tłumaczy on Emce o co chodzi z otaczającym nas światem, co jest ważne. Wuj opowiada o przyrodzie, ekologii czy pokazuje różnice między dobrem a złem. 

To naprawdę mądra książka, którą pokochają dorośli i dzieci. Ja jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Dzięki niej przypomniałam sobie czasy dzieciństwa, teraz czyta ją mój syn i już mówi, że takiej książki jeszcze nie czytał, a sporo już przeczytał. Książka na pewno rozwija wyobraźnię dziecka i zapewnia naprawdę dobrą zabawę. Mamy tutaj połączenie humoru, zabawy, przygody z ważnymi tematami, które autor porusza. Myślę, że na pewno wiele naszym dzieciom wyjaśni i zapewni im dobrze i ciekawie spędzony czas podczas lektury. Polecamy :-)Tytuł: "Wuj Krasnolud i Brama opowieści"
Autor: Kuba Sonskowski
Okładka: miękka
Stron: 142
Cena okładkowa: 29,00 zł
Wydawnictwo: Solis


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger