"Cienie" Wojciech Chmielarz
Z twórczością autora stykam się po raz pierwszy, oczywiście słyszałam o jego książkach wiele dobrego, ale przy małym dziecku i drugim trochę większym, nie miałam szans na czytanie. Teraz nadrabiam zaległości w czytaniu, a i nadrobię tego autora i przeczytam poprzednie jego książki :-)

W Milanówku giną dwie kobiety. To córka i matka (żona) słynnego gangstera Wilka. Zostały zastrzelone z broni komisarza Kochana, który wcześniej zajmował się sprawą zaginięcia gangstera. Na wyjaśnienie okoliczności zaginięcia naciskała bardzo jego córka Ewelina, która po pewnym czasie została kochanką Kochana.  Kiedy dowiaduje się, że ktoś próbuje wrobić go w zabójstwo, znika. Komisarz Mortka szuka kolegi i próbuje się dowiedzieć co się stało, w końcu zostaje wysłany na przymusowy urlop,bo za bardzo interesował się sprawą i trzeba było go jakoś od niej odsunąć. Jest z tego faktu zadowolony, bo Kochan sam zgłasza się do niego i prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

W tym samym czasie aspirantka Suchocka próbuje znaleźć sprawców gwałtu na młodym chłopaku w którym uczestniczyło kilku mężczyzn. Wszystko zostało nagrane na ukrytej kamerze. "Sucha" wie, że jak ujawni nagranie, to mężczyźni z wszystkiego się wykręca. Tym bardziej, że na nagraniu rozpoznaje kilku znanych polityków i wpływowego lobbystę, Michała Łazarowicza. Policjantka zaczyna węszyć, co nie podoba się gangsterowi Borzestowskiemu. Zleca on lobbyście uciszenie "Suchej", która zaczyna śledzić obu panów. W trakcie śledztwa dowiaduje się, że zgwałcony chłopak popełnił samobójstwo. 

W końcu Mortka i "Sucha" postanawiają sobie pomóc. Na początku nie wiedzą, że obie sprawy, które wyjaśniają łączą się ze sobą.

Książką jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. To akcja, która nie zwalnia, genialna fabuła, od czytania ciężko się oderwać. Lekko napisana. Postacie barwne i ciekawie przedstawione. To naprawdę wciągająca lektura z zaskakującym zakończeniem. na pewno sięgnę i po przednie książki autora i po kolejne. Wam też bardzo polecam :-)
Tytuł: "Cienie"
Autor: Wojciech Chmielarz
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 478
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy

7 komentarzy:

 1. Koniecznie przeczytaj wcześniejsze książki! Cykl o komisarzu Mortce jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam kryminały i zagadki :D
  Musze spróbować twórczości tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem komu mogę polecić tą książę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na chłodne i długie zimowe wieczory , książka zawsze jest najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. no nie... ma taki tytuł, jaki chciałam dać mojej ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawie napisany kryminał, bardzo wciągający :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger