Hashimoto - Beata AbramczykChoroba, która dotyczy ogromnej ilości osób. Autorka książki zmagała się z nią  przez 11 lat. Znalazła na nią sposób i teraz pomaga innym. Prowadzi warsztaty, napisała tą oto książkę w której dzieli się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Autorka książki pisze też bloga. A jej książka to bardzo porządna i potrzebna publikacja.

Hashimoto to agresywna choroba autoimmunologiczna, która atakuje tarczycę prowadząc do jej degradacji. Jak wiemy tarczyca ma wpływa na cały nasz organizm, dlatego gdy ona jest zaburzona, możemy odczuwać różne dolegliwości - żaden bowiem organ nie jest wolny od wpływu funkcjonowania tarczycy.
Jak pisze autorka już prawie co trzecią kobietę na świecie dotyka ta choroba. Niestety żyjemy w czasach, gdzie jest pełno stresu, martwimy się o pracę, jesteśmy zabiegani, nie dojemy, nie dośpimy, mamy za dużo obowiązków. W końcu organizm zaczyna dawać nam sygnały, że coś się dzieje, coś jest nie tak. Często je bagatelizujemy. Często chodzimy po lekarzach, robimy badania i jak już dostaniemy odpowiedź na to co nam dolega, to zostajemy z chorobą sami i z lekami, które nie zawsze potrafią nam pomóc. Teraz dzięki Pani Beacie i jej poradnikowi możemy sobie naprawdę pomóc. Autorka pokazuje, że z tą chorobą można żyć, sama zmagała się z nią przez 11 lat. Dzięki chorobie stała się dietetykiem i joginką, żyje też zdrowo. W książce opisuje drogę jaką przeszła od diagnozy do stabilizacji choroby, dzieli się wieloma radami i spostrzeżeniami, opowiada co pomogło jej krok po kroku, daje dużo wskazówek i wyjaśnia wiele definicji, medycznych pojęć i terminów, które dotyczą chorób tarczycy, a o których nie wiemy. Podsuwa wiele pomysłów, które pomogą nam w życiu z tą chorobą. Dzieli się też swoimi smacznymi p przede wszystkim zdrowymi przepisami. Książka jest pełna wiedzy, jest naprawdę porządnym poradnikiem, który może pomóc niejednej kobiecie zmagającej się z tą chorobą. Polecam, warto ją kupić :-)

Tytuł: "Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie "
Autor: Beata Abranmczyk
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 215
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wydawnictwo: Edipresse Książki 

10 komentarzy:

 1. Z tego co wiem, ta choroba jest nie do wyleczenia. Chętnie sięgnę po lekturę i dowiem się w jaki sposób autorka wyzdrowiała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chorobą spotkałam się, ale nie bezpośrednio. Chorują dwie koleżanki. Kurcze coraz więcej tych autoimmunologicznych paskud...

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie dla mnie, ale jeśli ktoś ma problemy to zdecydowanie powinien kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz częściej słyszę, że ktoś z otoczenia ma właśnie tą chorobę - dobrze, że istnieją takie publikacje.
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna pozycja dla osób, które chorują :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książka, muszę powiedzieć koleżance, bo właśnie zdiagnozowano u Niej tę chorobę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś dla mnie, co prawda nie mam objawów, ale stwierdzono u mnie te chorobę, powinnam poczytać ☺

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna propozycja, rzeczywiście pomocna w odnalezieniu się w sytuacji, kiedy zdiagnozowana zostaje właśnie ta choroba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydatna książka dla wielu osób :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger