"Wielka Panda i Mały Smok" James Norbury

 


Jak miło przeczytać czasem tak ciepłą i przyjemną książkę, która przeznaczona jest tak w zasadzie dla każdego z nas. Jest ona dla osób, które czują się zagubione, a jak wiemy każdy z nas przeżywa czasem chwile zwątpienia, nie wie co zrobić i jak się w niektórych sytuacjach odnaleźć. 

Dwoje głównych bohaterów wędruje przez świat przez okrągły rok. Po drodze widzą zachodzące zmiany nie tylko w przyrodzie, ale też i w ich samych. W trakcie tej wędrówki gubią drogę, czasem błądzą tak jak czasem my sami. Wiedzą jednak, że mimo tego iż ją zgubili dookoła czeka na nich wiele fascynujących, nowych odkryć. Dlatego też błądzą z wielką radością, bo odkrywają nowe miejsca o których mogą rozmawiać. Odkrywają przez to to, co w życiu jest najważniejsze. 

Książka czerpie swoją treść z filozofii buddyjskiej i duchowości. Przeznaczona dla czytelników w różnym wieku. Jest to mądra i ciepła opowieść o tym na czym polega nasze życie, które nie zawsze jest kolorowe, ale warto dołożyć wszelkich starań, żeby przeżyć go jak najlepiej. Pokazuje czym jest miłość, przyjaźń, jak dążyć do celu i jak odnaleźć sens z życiu. Autor pokazuje, że nie powinniśmy się do nikogo porównywać, bo jesteśmy jedyni, oryginalni. 

W książce nie znajdziemy wiele tekstu, ale ten który jest wystarczy, żeby trafić do czytelnika i spowodować, że zacznie się on zastanawiać nad swoim życiem. Całość czyta się niezwykle przyjemnie. Treść naładowana jest pozytywną energią. Do tego piękna szata graficzna. W środku cudowne ilustracje na każdej stronie. Pozycja idealna dla tych młodszych i starszych. Jeśli szukacie czegoś wartościowego dla siebie czy bliskich, to naprawdę warto przyjrzeć się tej książce. Każda osoba obdarowana, na pewno będzie nią zachwycona :-) Ja mogę Wam tylko polecić :-)

Tytuł: "Wielka Panda i Mały Smok"
Autor: James Norbury
Okładka: twarda
Stron: 160
Cena okładkowa: 49,90 zł.
Wydawnictwo: Albatros

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger