"Straż graniczna" Anna Gorczyca


Wiecie na czym polega praca Straży Granicznej? Jeśli nie, to zachęcam Was do sięgnięcia po książkę Anny Gorczycy. Funkcjonariusze wychodząc na patrol nie wiedzą kogo spotkają na swojej drodze. Czasem są to zagubieni turyści, ale też nielegalni imigranci, przestępcy, przemytnicy ludzi, narkotyków lub towarów bez akcyzy. Mogą też spotkać terrorystów. Narażeni są na duże niebezpieczeństwo. Dzięki wiedzy, intuicji i nowoczesnej technice tropią z dużą skutecznością. 

Książka to reportaż o metodach i kulisach pracy Straży Granicznej. Autorka spisała tu historie opowiedziane przez nie tylko pograniczników, ale też i przemytników czy nielegalnych imigrantów. Opisane tutaj wydarzenia miały miejsce i są jak najbardziej prawdziwe, aż czasem niewiarygodne i ciężko w nie uwierzyć. Przeczytamy tutaj o pracy pograniczników, dowiemy się też o tym kim są ludzie, którzy organizują przerzuty przez granicę, kim są ci, którzy próbują ją przekroczyć. Co się dzieje, jeśli na granicy pojawi się jakiś groźny przestępca? Na te i wiele innych pytań autorka zamieściła odpowiedzi w tej książce, którą czyta się super.

Jestem pełna podziwu dla osób, które pracują w Straży Granicznej. Jest to momentami bardzo niebezpieczna praca. Na pewno ciekawa i pełna wyzwań, taka którą trzeba lubić. Książkę jak najbardziej Wam polecam, jest godna uwagi. Myślę, że przypadnie Wam do gustu tak jak mnie.  Naprawdę warto :-)


Tytuł: "Straż Graniczna"
Autor: Anna Gorczyca
Okładka: miękka 
Stron: 320
Cena okładkowa: 44,90 zł.
Wydawnictwo: Muza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger