"Jak ograniczyć napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie" Carla Naumburg

 


Do poradników podchodzę raczej niechętnie. Czasem z ciekawości sięgnę. Ostatnio zainteresował mnie ten "Jak ograniczyć napady złości u dzieci i zyskać spokój w rodzinie" Każda rodzina posiadająca dzieci zmaga się z różnymi problemami. Moje dzieci bawiąc się razem, albo robią to spokojnie, albo mają taki dzień, że non stop się na siebie złoszczą. Autorka poradnika przedstawia nam konkretne metody na trening emocjonalny dla całej rodziny. 

Metoda, której chce nas nauczyć to bycie "tu i teraz" w zgodzie ze swoimi emocjami. Większość poradnika jest o uważności (mindfulness) której powinniśmy się nauczyć. Autorka podpowiada nam jak wychowywać swoje dziecko w spokoju i akceptacji. Pokazuje jak zacząć kontrolować swoje emocje właśnie dzięki uważności. Później jak sami osiągniemy już odpowiedni poziom, możemy uczyć tej kontroli nasze dzieci. Autorka proponuje też kilka ćwiczeń medytacyjnych, konkretnych gier i zabaw, które nauczą samokontroli i odpowiedzialności. 

Na końcu książki znajdziemy dodatek "To może się przydać". Mamy tam wykaz lektur dla dorosłych i książeczek dla dzieci, które mówią o zagadnieniu Mindfulness. 


Tytuł: "Jak ograniczyć napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie"
Autor: Carla Naumburg
Okładka: miękka 
Stron: 224
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Wydawnictwo: Muza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger