"Bez pożegnania" Harlan Coben

 


Kolejna książka Harlana Cobena na podstawie której powstał serial. Wcale się nie dziwię, bo jego książki są naprawdę dobre. 

Główny bohater Will jest dyrektorem charytatywnej organizacji, która pomaga dzieciom z ulicy. Ken Klein przed jedenastoma laty zgwałcił i zamordował młodą Julie, byłą dziewczynę swojego młodszego brata Willa. Ken zniknął bez śladu, FBI nie udało się go znaleźć. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat żyje. Ten postanawia odnaleźć Kena i poznać prawdę. Jak znika jego obecna narzeczona Sheila zaczyna się wyścig z czasem i rodzi się coraz więcej pytań ...

Każda kolejna książka tego autora którą czytam jest lepsza od poprzedniej. Autor bardzo umiejętnie trzyma nas w niepewności, buduje klimat i dawkuje nam wiedzę. Jest to dużo zwrotów akcji, fabuła rozwija się z rozdziału na rozdział. W każdym poznajemy nowe postacie i wydarzenia, które wydają się niby mało istotne, ale okazuje się, że koniec końców będą miały duże znaczenie. Od samego początku do końca historia trzyma w napięciu, a zakończenie wgniata w fotel, aż musiałam ogarnąć myśli. Jeśli jeszcze nie czytaliście nic tego autora to polecam, myślę że jego książki przypadną Wam do gustu tak jak mnie. Bardzo jestem ciekawa też serialu. 


Tytuł: "Bez pożegnania"
Autor: Harlan Coben 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 416
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Albatros 

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger