"Skok przez Bałtyk" Monika Milewska

 


Jeśli w te wakacje wybieracie się nad Bałtyk, to mam dla Was idealną lekturę :-) "Skok przez Bałtyk" to książka z dużą ilością ciekawostek i przygód. W całą fabułę tej lektury autorka wplotła dużą dawkę wiedzy. 

Monice Milewskiej wiatr porwał piłkę, a fale poniosły ją hen daleko. Gdy wróciła do domu postanowiła napisać o tym książkę. Nie skończyła jej jednak. Teraz gdy jest dorosła, spełniło się jej marzenie i została pisarką. Skończyła też swoją opowieść, którą teraz czytamy :-) W opowiadaniu dziewczynka ma na imię Ania, traci swoją piłkę, którą unoszą fale. Staje się ona przewodniczką po fascynującym świecie zwierząt w Bałtyku. 

Ania z rodzicami zamieszkuje w gdańskim Jelitkowie. Jest zachwycona każdą muszlą która znajdzie, a mama biolog opowiada jej o znaleziskach. Dowiemy się czym jest woda balastowa statków, jak wygląda Rybitwa czy Mewa Śmieszka. Poczytamy o tym, kto oczyszcza plaże ze zbutwiałego drewna i wodorostów, jak rozmnaża się chełbia. Znajdziemy też dużo informacji o fokach i nie tylko.

Cała książka jest bardzo ciekawie opowiedziana. Zawiera mnóstwo wiedzy przyrodniczej, która przekazana jest w prosty sposób. Jest tu też przyjemna historia i humor. Książka to też piękne ilustracje Natalii Uryniak która oprócz tego że ilustruje książki zajmuje się też projektowaniem ubrań, malarstwem i grafiką. Cóż zostaje nam tylko polecić Wam tą pozycję. Gwarantuję, że będziecie zachwyceni tak jak my :-)

Tytuł: "Skok przez Bałtyk"
Autor: Monika Milewska 
Oprawa: twarda
Stron: 56
Cena okładkowa: 38,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg

4 komentarze:

  1. Co prawda urlop nad morzem musimy o miesiąc przełożyć, ale... akurat zdążymy naczytać się tej książki :) Dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto również taki sposób przekazywać dzieciom elementy przyrody :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Podoba mi się ta książeczka choć chyba bardziej dla dzieci? ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger