"Chodź za mną" Joanna Opiat - Bojarska

 


Ewa jest zadowolona ze swojego życia, które jest po prostu perfekcyjne. Idealny praca, wymarzony salon fryzjerski, profil na instagramie, na który wrzuca wszystko co jest popularne, jest on jej oczkiem w głowie, bo pokazuje na nim jak idealne jest jej życie.W rzeczywistości tak kolorowo nie jest, bo spotyka się z żonatym facetem, którego nie może pokazać w internecie. Jest on tylko na chwilę, a tak Ewa przez większość czasu jest sama. 

Artur jest niewidomy, jest też sąsiadem i przyjacielem Ewy. Stara się on nie przejmować opinią innych. Mimo, że jest niewidomy, to prowadzi normalne życie. Studiuje, pracuje i żyje tak jak mu pasuje. Stawia sobie wysoko poprzeczkę i dąży zawsze do tego, żeby dojść do tego co sobie zaplanuje. Ewa często zwierza się Arturowi ze swoich problemów. 

Jedna chwila przewraca życie Ewy do góry nogami. Ciągle wydaje się jej, że ktoś ją śledzi. Niestety Jacek (kochanek) nie chce jej pomóc, bo twierdzi, że dziewczyna coś sobie wymyśliła. Jedyną osobą, która ją wysłucha i pomoże jest Artur...

"Chodź za mną" to bardzo dobry thriller w którym znajdziemy dużo zwrotów akcji trzymających w napięciu. Historia dość smutna, na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy tutaj zdradę, przemoc, świat social mediów, brutalność i zbrodnię. Autorka pokazuje nam jak teraz ważne dla młodych ludzi i nie tylko są social media. Jak potrafią one nami zawładnąć. Ewa nie rozstawała się z telefonem ani na chwilę, bardzo ważna była dla niej popularność i pokazanie jak idealne jest jej życie, a wcale takie nie było. Skrywała też pewną tajemnicę. Całą historię mamy opowiadaną z perspektywy Ewy i Artura. Zakończenia się nie spodziewałam. Przeczytałam już kilka książek autorki, ale ta jak na razie zrobiła na mnie największe wrażenie. Polecam, naprawdę warto :-)


Tytuł: "Chodź za mną"
Autor:  Joanna Opiat - Bojarska
Okładka: miękka 
Stron: 400
Cena okładkowa: 42,90 zł
Wydawnictwo: Burda Książki

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger