"Dublerka""Dublerka" to książka napisana przez cztery autorki: B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown. Byłam bardzo ciekawa tej książki i jest oki. Ciekawa fabuła, książka wciąga od samego początku i bohaterki, które budzą różne emocje. 

Cztery dziewczynki - Jess, Bel, Sandie i Ruby są przyjaciółkami, wspólnie też uczą się w Akademii Sztuk Performatywnych czyli prestiżowej szkole teatralnej. Wszystkie walczą o główną rolę w przedstawieniu i tu pojawia się między nimi rywalizacja, która z dnia na dzień robi się coraz większa i bardziej niebezpieczna.  Gdy pół roku później sytuacja powtarza się matki dziewczynek Kendall, Carolyn, Elise i Bronnie rozpoczynają własne śledztwo, żeby wyjaśnić kto stoi za groźbami wobec ich córek, ale wszystkie również mają co nieco do ukrycia i nie chcą aby ich sekrety wyszły na jaw. Zaczynają coraz bardziej angażować się w wyjaśnienie sprawy i bardziej zaczynają się kłócić. Gdy do córek dołącza kolejna dziewczynka o imieniu Imogen, robi się coraz gorzej, zaczynają też po kolei wychodzić na jaw tajemnice matek. Jakie tajemnice skrywają matki? Czy uda im się ochronić swoje córki? 


Powiem Wam, że było to niezłe. Mamy tutaj narrację czteroosobową. Historię poznajemy więc z czterech perspektyw. Jest tu mnóstwo kłamstw, intryg, a książka wciąga i trzyma w napięciu od samiutkiego początku. Zakończenie mnie zaskoczyło i powiem, że mam trochę mętlik w głowie. Autorki dużo uwagi poświęcają tutaj matkom, ich zachowaniom i sekretom. Poruszają też temat nękania i przemocy psychicznej w szkole. Niestety teraz takie sytuacje się zdarzają i są coraz częstsze. Widzimy tutaj co czują nękane dzieci. Jest też matczyna miłość, która nie zna granic, Książka to bardzo dobry thriller psychologiczny. Polecam :-)Tytuł: "Dublerka"
Autor: B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 384
Cena okładkowa: 38,99 zł
Wydawnictwo: Albatros
Kategoria: thriller psychologiczny 

11 komentarzy:

 1. Dość gruba,ale myślę,że warto przeczytać. W sumie kiedyś czytałem książki po 400 stron,dziś ledwo z 200,ale mimo wszystko przyjrzę się jej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cztery autorki jednej książki...to musi być stylistyczny niezły misz masz...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa ta pozycja! fajna się wydaje!

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Zaciekawił mnie opis z chęcią ja przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być ciekawa :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś ... Na razie mam już skompletowane inne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie tą książką, lubię jak narratorów opowiadania jest więcej i mamy szerszą perspektywę na całą sytuację :D

  Zapraszam: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie tą książką, lubię jak narratorów opowiadania jest więcej i mamy szerszą perspektywę na całą sytuację :D

  OdpowiedzUsuń
 9. This look like a book that I will enjoy reading it. Thank you for recommendation.

  New Post - https://www.exclusivebeautydiary.com/2020/07/armaniprive-rose-alexandrie-miss-dior.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię thrillery psychologiczne oraz książki opowiadane z róznych perspektyw ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger