"Miłość z widokiem na morze"Kto z Was lubi opowiadania o miłości? Dla fanów niedawno nakładem Wydawnictwa Muza ukazała się książka "Miłość z widokiem na morze" w której to osiem znanych polskich autorek przedstawiło nam osiem opowiadań. 

Tomik otwiera opowiadanie Nataszy Sochy o odpoczynku nad morzem w czasie kwarantanny. Historia małżeństwa, która po 30 latach wspólnego życia postanowiła się rozstać. Wyjazd nad morzem miał być ich ostatnią wspólną podróżą. U jednego mieszkańca pensjonatu zostaje przypadkowo wykryty koronawirus i para zostaje zamknięta w małym pokoiku na przymusową kwarantannę. Oczywiście nie są z tego faktu zadowoleni. Jak skończy się dla nich ta kwarantanna?

Magdalena Witkiewicz przygotowała dla nas opowieść o dwóch przyjaciółkach, które jadą do pracy nad morzem. Jedna z nich wybiera się na poranny spacer po plaży gdzie spotyka mężczyznę z którym stają się nie rozłączni. Niestety wakacje szybko się kończą, czy też z nimi skończy się miłość tych dwojga?

Olga to tancerka, razem ze swoim życiowym i tanecznym partnerem Robertem stworzyli udaną parę na parkiecie i w życiu. Niestety kontuzja kobiety przekreśliła jej plany. Prowadzi teraz pensjonat nad morzem. W miasteczku w którym mieszka zjawia się jej dawna, wielka miłość, po to, żeby zaprosić rodzinę na swój ślub... Jak przeżyje to Olga? To opowiadanie Magdy Knedler

Nie będę Wam zdradzać kolejnych opowiadań. Mogę Was tylko zachęcić do sięgnięcia po książkę. Bohaterkami wszystkich opowieści są kobiety po przejściach. Muszą one podjąć trudne decyzje, które jak się okazuje wychodzą im na dobre. Jedno co łączy wszystkie opowiadania to morze, oraz to, że każde niesie jakieś przesłanie. Tak opowiadania są różne, mają innych bohaterów. Są za to pełne emocji, wzruszające, ciekawe, ciepłe i z happy endem. Dzięki temu tomikowi mogłam poznać opowiadania autorek, których nie miałam okazji jeszcze nic przeczytać i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ich opowiadaniami. Polecam, idealna lektura na letni wypoczynek :-)


Tytuł: "Miłość z widokiem na morze"
Autor: praca zbiorowa
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 352
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Wydawnictwo: Muza

3 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger