"Ratujmy zwierzęta" Jess French"Ratujmy zwierzęta" to książka z serii ważne. Ta niestety mimo tego iż pięknie wydana jest też smutna, ponieważ pokazuje nam zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Autorka to doktor weterynarii i obrończynią przyrody, a także prezenterką telewizyjną. 


W książce autorka opisała niecałe 40 gatunków zwierząt, które mogą zniknąć z powierzchni ziemi. Niestety takich zagrożonych gatunków jest o wiele więcej. Tygrysy, orangutany, diabeł tasmański, nosorożec czarny, tuńczyk pospolity, szynszyla, niedźwiedź polarny, czy trzmiel ozdobny to tylko niektóre, które znajdziemy w tej cudnej książce. 

Na początku książki znajdziemy legendę, która pokazuje na mapie zagrożone gatunki. Opis każdego z gatunków to cała rozkładówka, cudna po prostu. Mamy tutaj wiele faktów dotyczących gatunku, opisane gdzie występuje, co mu grozi i status zagrożenia ( zagrożony lub krytycznie zagrożony). Tekst prosty, odpowiedni dla młodych czytelników. każdy gatunek ciekawie opisany. Książka jest ślicznie wydana, ma twardą oprawę z wytłoczonym tytułem, większy format, no i środek, który zachwyca mnóstwem kolorów i pięknymi ilustracjami zwierząt. Dawno nie widziałam tak pięknej książki. Proste opisy i same fakty. To naprawdę ważna książka, dzięki której możemy uzmysłowić dziecku jak można pomóc i walczyć o te istoty, które są nam potrzebne, z którymi dzielimy naszą planetę. Książka idealna również dla dorosłych, ja sama przeczytałam z zapartym tchem, po mnie mąż i syn. Idealna na prezent. Polecamy bardzo :-)Tytuł: "Ratujmy zwierzęta"
Autor: Jess French
Okładka: twarda
Stron: 64
Cena okładkowa: 39,99 zł
Wydawnictwo: Wilga
13 komentarzy:

 1. Piękna książka i bardzo edukacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 2. ale fajna ksiązka! ciekawy pomysl na swiateczny pomysł w sumie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że takie książki powstają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka dla maluchów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama z ciekawością bym przeczytała :P. Świetna pozycja i bardzo ładnie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki wydawnictwa Wilgi.Na pewno po nią sięgniemy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba rozmawiać z dzieciakami na tematy takie jak zagrożone gatunki.
  Książeczka bardzo ciekawa.
  Jestem na TAK!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna książeczka, poruszająca ważny temat. Sama bym po nią chętnie sięgnęła!

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie pieknie wydana, dobrze jest uświadamiać o takich kwesrtiach już dzieci- dzięki temu maja szansę dbać o srodowisko i przyczynić się do ratowania gatunków zagrożonych wyginięciem

  OdpowiedzUsuń
 10. I pomyśleć, że moje dziecko, gdy będzie dorosłe może żyć w świecie już bez tych 40 gatunków zagrożonych zwierząt. Smutne:( Bardzo ważne, że powstają takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi się. Warto dzieci uczyć takiej świadomości, że na wszystko mamy jakiś wpływ i że świat się bardzo zmienia...

  OdpowiedzUsuń
 12. Super książka dla dzieci. Warto uświadamiać dzieci od najmłodszych lat.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger