"Był sobie pies 2" Bruce Cameron"Był sobie pies 2" to kontynuacja opowieści o psie imieniem Bailey, który powraca w nowym psim wcieleniu i ma do spełnienia kolejną misję. Cała historia opowiedziana jest z psiej perspektywy. Autor Bruce Cameron - znany aktor, bardzo kocha psy i w książce udowadnia to na każdym kroku. Przemawia on tutaj w pierwszoosobowej narracji z perspektywy co chwilę innych wcieleń psa.

Bailey w pierwszej części również miał wiele wcieleń i imion, które nadawali mu ludzie. W tej części nasz psi bohater to leciwy Koleżka, starzeje się, brakuje mu Ethana, którego już nie ma. Pies myśli, że jego życie na ziemi również dobiega końca. Strzegł jeszcze wnuczkę swojego pana małą Clarity June, ale matka zabrała ją i przeprowadziły się do dużego miasta. Jak się okazuje, pies powraca w nowym wcieleniu. Gdy spotyka już dorastającą Clarity, wie o co chodzi. Wie, że ma teraz opiekować się właśnie nią...

Powiem Wam, że dawno podczas czytania książki tak się nie wzruszyłam, nie spłakałam, no masakra w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to przepiękna opowieść o przyjaźni psa i człowieka. Taki przyjaciel to prawdziwy skarb. Autor pokazuje, jak pies wszystko rozumie, jak poznaje nasze zachowania i jak próbuje nam pomóc. Uzmysławia nam jakie to jest fantastyczne zwierzę. Książka porusza też wiele ważnych i trudnych tematów takich jak: samotność, ciężka choroba, starość, śmierć bliskiej osoby. Skłania do refleksji i zastanowienia się nad tym co ważne. Pokazuje jak ważna jest miłość, przyjaźń, pomaganie innym i szacunek. Tematy bardzo ważne w dzisiejszych czasach w których niestety niektórzy o nich zapominają. 

Powieść czyta się szybko, ani na chwilę nas nie znudzi. Lekko i przyjemnie napisana kontynuacja losów psa Baileya, która na pewno Was wzruszy i nie raz poleci Wam niejedna łezka. Są też momenty pełne humoru i miłości. Powieść poruszająca wiele ciekawych i bardzo ważnych tematów. Taka, która zmusi do refleksji, zastanowienia się i taka, która pokaże co w życiu jest ważne. Uwrażliwi na otaczający nas świat.  Lektura dla młodego czytelnika i tego starszego. Ja będąc ostatnio w kinie z synem miałam możliwość widzieć zwiastun filmu, którego premiera 4 października i powiem Wam, że zachwyciłam się. Na pewno się wybiorę. Książkę bardzo Wam polecam, warto przeczytać przed pójściem na seans filmowy. Premiera książki 18 września, od 4 września można będzie książkę kupić w Empik, a ja bardzo, a to bardzo Wam ją polecam :-)


Tytuł: "Był sobie pies 2"
Autor: Bruce Cameron
Okładka: miękka
Stron: 408
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kobiece

7 komentarzy:

 1. Pierwsza część nie przypadła mi do gustu - nie pczułam tego czegoś, tym samym mimo pozytywnych opinii raczej nie sięgnę po tę (ile by ich nie było). Recenzja bardzo dobra ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za rekomendację, chętnie przeczytam !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. A cute and smart dog! An interesting book.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna pozycja, jako taki przerywnik od typowych kryminałów i mrocznych historii, po które najchętniej sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj..nie wiem czy to książka dla mnie..

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko jest druga część. Ekstra, zaraz zacznę jej szukać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger