"Chłopak, którego nie było" Elżbieta RodzeńKsiążka "Chłopak, którego nie było" to moja pierwsza pozycja tej autorki i na pewno nie ostatnia. Ciekawa, oryginalna i niebanalna fabuła z elementami nadprzyrodzonymi. Premiera już 31 lipca 2019 roku :-)

Martyna pracuje w pensjonacie rodziców w nadmorskiej miejscowości. Jest źle traktowana przez rodzinę, nikt nie liczy się z jej zdaniem. Jest tą, która wszystko robi źle. Jej siostra Ewa jest za to pupilką rodziców, jest we wszystkim według nich najlepsza. Rodzice  obwiniają Martynę, że to przez nią nie mają pieniędzy na remont pensjonatu, bo musieli je wyłożyć na leczenie dziewczyny. Z czasem dziewczyna traci poczucie własnej wartości, bo nikt w nią nie wierzy, wszyscy wykorzystują i taktują jak czarną owcę w rodzinie. W wyniku pewnych zdarzeń otrzymuje ona  propozycję wyjazdu i zmiany pracy, na którą mimo niezadowolenia rodziny się decyduje. Wtedy to poznaje tajemniczego Jamesa, bogatego i przystojnego właściciela ekskluzywnych hoteli. Zwraca on uwagę na dziewczynę i od tej pory jej życie bardzo się zmienia. Martyna jednak nie może pozbyć się uczucia, że James przypomina jej chłopaka którego kiedyś już znała...

Historia do przeczytania w jeden dzień, wciąga niesamowicie. Mimo tego iż nie jest realna, bardzo mi się podobała. Troszkę za dużo w niej słodyczy, ale cała historia bardzo ciekawa, wzbudzająca wiele emocji. Pokazuje, że przeznaczenie i tak nas znajdzie, nie da się nam go oszukać. Bohaterowie pozytywni, choć Martyna czasem mnie wkurzała tym, że za bardzo się nad sobą użalała i nie potrafiła przeciwstawić się rodzicom i siostrze, przecież miała prawo do decydowania o sobie i własnego szczęścia. Książka to nietypowa historia z elementami nadprzyrodzonymi, ale bardzo przyjemna. Mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie. Autorka pokazuje nam też jak ważna jest akceptacja najbliższych i to, żeby znać swoją wartość i żeby walczyć o swoje szczęście. Jeśli lubcie oryginalne i ciekawe romanse to ta książka taka jest. Wciągnie Was niesamowicie, da do myślenia i sprawi, że czas, który spędzicie na lekturze będzie chwilą relaksu. Idealna na letni wieczór. Polecam :-)


Tytuł: " Chłopak, którego nie było "
Autor: Elżbieta Rodzeń
Okładka: miękka
Stron: 432
Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Znak

6 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytam. Może znajdę w mojej bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie moje klimaty, choć elementy nadprzyrodzone mnie trochę zaintrygowały :P

  OdpowiedzUsuń
 3. A lovely novel. I love to read novel about human life and their relationships :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej książki, ale nie mówię jej nie. Ostatnio otwieram się na różnego rodzaju literaturę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. to co cię denerwowało (że nie potrafiła się postawić rodzicom) niestety jest często spotykane w życiu

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger