"Urodziny Elmera" David MckeeZabawnego i kolorowego słonia Elmera zn już chyba każde dziecko. Teraz obchodzi on urodziny, a jest już z nami od 30 lat. Tym razem znajomi słonika postanawiają mu przygotować urodzinową niespodziankę. Namawiają wszystkich dookoła, żeby w dniu jego urodzin zachowywać się jak gdyby nic się szczególnego nie działo. Mają nie składać mu życzeń i udawać, że zapomnieli o jego święcie.

Znajomi słonia twierdzą, że będzie to świetny dowcip, nawet jak niektórzy zaczynają protestować, to szybko ich uciszają. Oprócz tego pomysłu na zakończenie dnia ma być podany pyszny tort. Kiedy przychodzi dzień urodzin Elmera zaczyna się on zastanawiać co się wszystkim stało i dlaczego się tak dziwnie zachowują. Gdy spotyka znajomych wszystko się wyjaśnia. Czy Elmer będzie zaskoczony całą sytuacją ? To musicie przeczytać sami, mogę tylko powiedzieć, ze zakończenie jest zaskakujące i nie takie jak myślicie ...


"Urodziny Elmera" to bardzo kolorowa i zabawna książeczka, która przyciągnie uwagę dziecka pieknymi ilustracjami. Zawiera ona też morał. Jak wpadniemy na jakiś pomysł to warto zapytać, skonsultować go z kimś innym i słuchać co inni chcą nam powiedzieć. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, warto to skonsultować. Moja córka na każdej stronie szukała Elmera w kolorową kratkę, który rzuca się w oczy i miała z tych poszukiwań niezłą zabawę. Tekstu nie jest dużo, więc dziecko spokojnie skupi się na słuchaniu. Książka myślę, że odpowiednia dla dzieci 3+. Polecamy :-)Tytuł: "Urodziny Elmera"
Autor: David Mckee
Okładka: twarda
Stron: 32
Cena okładkowa: 24,90 zł
Wydawnictwo: Papilon

6 komentarzy:

 1. a great book for children.
  Children love to learn and wonder about colors.

  Have a wonderful week end!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj! Tego słonika jeszcze nie znamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna i bardzo kolorowa, choć aktualnie nie mam w swoim otoczeniu dzieci w takim wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie polecę mojej kuzynce, która ma szkraba w wieku 4 latek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, a my nie znamy jeszcze tego słonika!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger