"Kryształowi. Łatwy hajs.Tom 2" Joanna Opiat - BojarskaPamiętacie pierwszą część powieści Joanny Opiat-Bojarskiej "Kryształowi. Świeża krew" ? Druga część jest tak samo dobra jak pierwsza. Swoją premierę książka miała w połowie maja.

Paweł "Driver" Dobrogowski w pierwszej części nowy w pododdziale antyterrorystycznym pracuje teraz w Biurze Spraw Wewnętrznych. "Pies na psy" tak teraz jest określany, dalej rozpracowuje złych gliniarzy co pracą przyjemną i łatwą nie jest. Ma też prywatne problemy z byłą żoną Elką i przyjaciółką Paulą. Stara się odłączyć życie prywatne od pracy, ale łatwe to wcale nie jest. Zajmuje się teraz sprawą Piotra "Łysego" Świątka, który to pracuje w Zespole do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Jak się okazuje "Łysy" ma bardzo dużo na sumieniu... Jest świadek, który twierdzi, że policjant bierze pieniądze od właścicieli klubów go go w zamian za gwarancję spokoju. Paweł próbuje dowiedzieć się, czy policjant o którym mówił świadek to rzeczywiście Piotr Świątek.  Okazuje się, że ma on na sumieniu jeszcze o wiele więcej ...

"Kryształowi. Łatwy hajs" to drugi tom kryminalnej trylogii Joanny Opiat - Bojarskiej. Książka jest tak samo dobra jak pierwsza część. Mamy tutaj dość mocny język, ostre sceny erotyczne, autorka nie boi się trudnych tematów. Pokazuje realia polskiej Policji, które mogą szokować. Ten świat jest bezlitosny i brutalny. Są donosy, jest korupcja, liczy się tutaj łatwy hajs, który kusi policjantów.  Ci uczciwi, młodzi są temperowani, żeby komuś nie zaszkodzili. Książkę czyta się szybko, wciąga, akcja jest tutaj cały czas. Jest sporo momentów zaskoczenia.  Autorka porusza tutaj wiele ważnych tematów takich jak: sutenerstwo, handel ludźmi, łapówkarstwo, wyłudzenia, oraz powiązania policji ze światem przestępczym. Zakończenie troszkę zaskakuje, autorka wprowadziła kilka bardzo ciekawych wątków, które na pewno będziemy mogli poznać w kolejnej części "Kryształowych". Nie pozostaje nam nic innego jak tylko na nią czekać. Mam nadzieję, że niedługo :-) Jeśli szukacie czegoś ciekawego, oryginalnego z akcją, która ani na chwilę nie zwalnia, to polecam :-)
Tytuł: " Kryształowi. Łatwy hajs. Tom 2"
Autor: Joanna Opiat - Bojarska
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 480

Cena okładkowa: 39,90 zł
Wydawnictwo: Muza

5 komentarzy:

 1. Książka mocna, ale mnie ostatnio pociągają takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A moja lista książek do przeczytania rośnie jak szalona..A mąż powiedział, że nie kupi mi nic nowego dopóki nie przeczytam chociaż z połowy tego co na mnie czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. już widziałąm jej zapowiedź na FB i mnie bardzo zainteresowała :D Tylko z tego co kojarzę jest jeszcze pierwsza część, więc muszę nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przeczytałam jeszcze pierwszej części,ale mam je na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog. U mnie: najlepsze sposoby jak zdobyć premię, 600 i 200 zł za założenie konta, bony do sklepów internetowych i stacji paliw, zniżki 15% do restauracji w kraju i zagranicą oraz 4% na booking.com.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger