"Plotka" Lesley KaraJak ja lubię ten gatunek literacki. Tym razem książka Lesley Kara "Plotka" też okazała się strzałem w dziesiątkę. Trzyma w napięciu do samego końca, to naprawdę bardzo ciekawy thriller. 

Joanna Critchley razem ze swoim synkiem Alfim przeprowadza się z Londynu do małego miasteczka Flinstead. Pracuje jako agentka nieruchomości. Przy opiece nad synem pomaga jej mama. Ojcem chłopca jest Michael Lewis, dziennikarz śledczy. Chłopiec po ojcu dziedziczy ciemny kolor skóry, przez co jest mu ciężko zaaklimatyzować się w nowej szkole i odnaleźć się w nowym miejscu.  Joanna postanawia mu w tym jakoś pomóc. Pewnego dnia spotyka się z innymi matkami i podczas rozmowy z nimi dowiaduje się, że prawdopodobnie w miasteczku zamieszkała znana morderczyni Sally McGowan, która jako dziesięciolatka zabiła pięcioletniego chłopca. Teraz nikt nie wie jak wygląda, bo wszyscy pamiętają z lat dziecięcych. Teraz po wyjściu z więzienia ma nową tożsamość. Matka chłopca jak i całe miasteczko nakręca się plotką. Joanna zaczyna dostawać pogróżki i ostrzeżenia. Teraz w każdej napotkanej kobiecie widzi ona morderczynię sprzed lat. Mimo tego stara się żyć normalnie. Ojciec Alfiego chce ustalić prawdziwą tożsamość kobiety i chce napisać o niej książkę. Przyjeżdża do Joanny, zamieszkuje z nimi i namawia ją, żeby mu pomogła.  Od tego momentu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Czy ktoś rzeczywiście zagraża Joannie i jej dziecku? Czy to tylko wymysły kobiety? A może w każdej plotce jest ziarenko prawdy?

Książka to debiut autorki i powiem Wam, że naprawdę udany. Trzyma ona mocno w napięciu do samego końca, nie ma czasu na nudę, bo cały czas coś się dzieje i my jako czytelnicy jesteśmy w to bardzo mocno zaangażowani. Jest to bardziej thriller psychologiczny. Autorka uświadamia nam, co dzieje się z ludźmi, którzy wierzą w plotki i je rozpuszczają. Pokazuje ich zachowania i jak może doprowadzić do naprawdę groźnych sytuacji.  Jak z pozoru nic nie znacząca plotka może nami zawładnąć i zniszczyć nas psychicznie. Jest to naprawdę bardzo ciekawie skonstruowana historia z bardzo ciekawym zakończeniem, które niejednego czytelnika zaskoczy. Fani gatunku będą na pewno zadowoleni, tym bardziej, że jest to thriller oparty na prawdziwej historii . Mnie podobała się bardzo :-)

  
Tytuł: "Plotka"
Autor: Lesley Kara
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 365
Cena okładkowa: 36,90 zł
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 15.05.2019

5 komentarzy:

 1. Ooo, bardzo chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czasem sięgać po debiuty, można się bardzo pozytywnie zdziwić;))) A tu widzę że zapowiada się ciekawie:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ją i czeka na to aż zacznę ją czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger