"Jak żyć dłużej i czuć się lepiej" Linus PaulingAutor książki, to naukowiec, chemik, fizyk, krystalograf, ojciec biologii molekularnej i badacz medyczny. Przez kilka dekad pracował nad wpływem witamin na ludzki organizm. Za swoją działalność dwukrotnie został laureatem Nagrody Nobla. Książka to bestseller New York Timesa, książka o raz pierwszy dostępna na naszym rynku.

Książka omawia proste i niedrogie środki, które możemy zastosować, by nasze życie było dłuższe i z mniejszą ilością chorób. Autor pokazuje, które witaminy powinniśmy przyjmować codziennie, by supelmentować witaminy, które przyjmujemy wraz z jedzeniem. Wyjaśnia też dlaczego powinniśmy je brać i jakie korzyści przyniosą one naszemu organizmowi. Autor szczególną uwagę poświęca witaminie C, pokazuje jaką ważną rolę pełni i z jakimi witaminami powinniśmy ją łączyć.

Książka to pięć rozdziałów z których każdy ma kilka podrozdziałów: Dieta i tutaj autor opisuje jak ważne jest jest dobre odżywianie dla dobrego życia, jaką dietę powinniśmy stosować dla lepszego zdrowia, białka tłuszcze, węglowodany i woda, pokarm jako źródło ciepła. Kolejny rozdział dotyczy witamin, jak je odkryto, jaką rolę witaminy pełnią w ciele. Medycyna ortomolekularna, czym ona jest, jak działa nasz układ immunologiczny, omówienie przeziębienia, grypy i innych chorób infekcyjnych, rany i ich gojenie, serce, choroby układu krążenia, rak, mózg, alergie, artretyzm i reumatyzm, oko, ucho, usta, starzenie się. W następnych rozdziałach znajdziemy informacje na temat niskiej toksyczności witamin, skutkach ubocznych witamin, oraz porównanie witamin i leków. 

Na pewno jest to ciekawa pozycja, która proponuje kilka ciekawych, może i pomocnych wskazówek jak być zdrowszym. Jeśli chodzi o witaminę C, to jem już od kilku lat (oczywiście naturalną z owoców aceroli) i nie wiem czy to jej zasługa, ale rzeczywiście choruję i chorujemy mniej (bo bierzemy ją wszyscy). Jak nawet czuję, że zaczyna mnie rozkładać jakieś przeziębienie, to wezmą większą dawkę i na drugi, może trzeci dzień jest oki. Ma na pewno dobry wpływ na organizm, przynajmniej dla mnie :-). Czy polecam książkę, tak oczywiście, warto przeczytać, mieć na półce, skorzystać z porad, bo może nam jakaś wskazówka, którą znajdziemy w książce pomoże. Nie wiedziałam np, że witaminy mogą mieć wpływ na szybsze gojenie się ran, oprócz tego odpowiednia suplementacja, może nam przynieść wiele korzyści, a witaminy na pewno mają dużą przewagę nad lekami i warto o nich poczytać :-)

Tytuł: "Jak żyć dłużej i czuć się lepiej"
Autor: Linus Pauling
Okładka: twarda
Stron: 486
Cena okładkowa: 69,60 zł
Wydawnictwo: Vital5 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja, zwłaszcza o tej witaminie C:)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba chciałabym poznać ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie do niej zerknę w wolnym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O świetnie! Na pewno kupię tę książkę! Uważam że witaminy są baardzo ważne i powinniśmy uważać na różnie niedobory stosując dodatkowe suplementy diety.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, jest mi bardzo miło :)

Copyright © 2016 kruche babeczki , Blogger